PMLP neprognozē būtisku naturalizēšanās pieaugumu

Lai gan šogad varētu nedaudz pieaugt Latvijas pilsonību ieguvušo skaits, taču kopumā tuvākajos gados nav gaidāms būtisks naturalizēšanās pieaugums, intervijā Latvijas Radio raidījumā „Krustpunktā” atzina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Naturalizācijas pārvaldes vadītājs Igors Gorbunovs.

Pēdējos septiņos gados Latvijā kļuvis vidēji par 15 tūkstošiem mazāk nepilsoņu ik gadu: 3-4 tūkstoši no tiem naturalizējas, vēl tikpat iegūst citas valsts - pārsvarā Krievijas - pilsonību, 500-600 cilvēki izbrauc, bet pārējie jeb lielākā daļa nomirst, pastāstīja PMLP pārstāvis.

Kā būtisku problēmu nelieliem naturalizācijas rādītājiem Gorbunovs min to, ka nav atsevišķas organizācijas, kas strādātu ar šiem jautājumiem. Tāpat esot nepilnīgas integrācijas pamatnostādnes, kurā nav iekļauta sociālā integrācija.

Pašlaik Naturalizācijas pārvaldes galvenie uzdevumi ir iesniegumu izskatīšana ar naturalizācijas pieteikumiem un informēšana. Taču tas esot daudz par maz, jo tas ir visas valsts jautājums, pauda Gorbunovs.

Kopumā pašlaik naturalizācijas līmeni PMLP pārstāvis vērtē kā ļoti nelielu. Šogad gan pieteikumu skaits varētu būt nedaudz lielāks kā pērn, tas saistīts ar Krievijas ekonomiku un Latvijas nepilsoņu mazāku vēlmi saņemt kaimiņvalsts pensiju. Taču kardinālas izmaiņas naturalizēšanās apjomā netiek gaidītas, atzina Gorbunovs.

Jau ziņots, ka kopš 1995.gada par Latvijas pilsoņiem naturalizācijas ceļā kļuvuši 142 557 cilvēki. 2007.gadā interese par pilsonību samazinājās, un pašlaik gandrīz pilnībā izsīkusi, atzīst PMLP.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti