Pļaviņu HES pēc remontdarbiem sāks atjaunot ūdens līmeni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pļaviņu hidroelektrostacijas (HES) ūdenskrātuvē 25. augustā sāksies ūdens līmeņa atjaunošana, jo ir pabeigti hidrotehnisko būvju atjaunošanas remonti ūdenslīmeņa mainīgajā zonā. 28. augustā ūdenskrātuvē būs sasniegts normāls ikdienas ekspluatācijas ūdenslīmenis, informēja AS “Latvenergo”.

Ūdenskrātuves piepildīšanas temps būs atkarīgs no ūdens pieteces upē un pieprasījuma elektroenerģijas tirgū.

AS “Latvenergo” HES tehniskais direktors Andris Zēģele norādīja: "Līdz augusta beigām ūdenslīmeņa pazeminājuma laikā esam atjaunojuši hidroelektrostacijas piecu balstu un atbalstsienu betona virsmas ūdenslīmeņa mainīgajā zonā, kas svārstību dēļ ir visvairāk pakļautas klimatisko apstākļu nelabvēlīgajai ietekmei. Būvdarbos notika bojātā betona atkalšana, stiegrojuma attīrīšana, pretkorozijas apstrāde, papildu stiegrojuma montāža un betonēšana. Arī pēc līmeņa atjaunošanas turpināsies remontdarbi būvei, kas noslēgsies novembrī.

Ūdenslīmeņa ilgtermiņa pazeminājums Pļaviņu HES ūdenskrātuvē ir paredzams arī nākamgad, kad notiks augšas bjefa balstu un atbalstsienu betona virsmu atjaunošanas 2. posma darbi.”

Pļaviņu HES ūdenslīmeņa pazeminājumu izmantoja arī VSIA "Latvijas valsts ceļi", kas veica tilta remontu pār Pērsi.

KONTEKSTS: 

No 14. jūlija līdz 28. augustam, lai veiktu remontdarbus, Pļaviņu HES ūdenskrātuvē bija pazemināts un noturēts ūdens līmenis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti