Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Pirmo reizi prasa kriminālvajāšanu par nedeklarētu skaidrās naudas pārvadāšanu

Pirmo reizi prasa kriminālvajāšanu par nedeklarētu skaidrās naudas pārvadāšanu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policija lūgusi sākt kriminālprocesu pret kādu Armēnijas un Zviedrijas dubultpilsoni, kurš caur lidostu “Rīga” vēlējies bez deklarēšanas pārvest vairāk nekā 30 000 eiro.  Šis ir pirmais šāda veida pārkāpums, kurš nodots kriminālvajāšanas sākšanai.

Likumpārkāpējs pērnā gada augustā Rīgā bija ieradies ar avioreisu no Maskavas un devies cauri tā dēvētajam “zaļajam koridoram”, apliecinot, ka viņam nav deklarējamas naudas vai citu vērtību.

Taču pārmeklēšanas laikā pie viņa trijās valūtās tika atrasta nauda, kuras izcelsmi viņš nespēja paskaidrot.

Iepriekš vīrietis Zviedrijā jau izcietis cietumsodu par cigarešu kontrabandu un turēts aizdomās arī par grāmatvedības noteikumu pārkāpumiem.

Šobrīd līdzekļi ir arestēti, bet vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Aizdomās turēto prasa apsūdzēt par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā.

“Pēc mūsu analītiķu rīcībā esošās informācijas pietiekoši daudz personas ved naudu caur mūsu valsti tranzītā, gan mēģina legalizēt mūsu valstī. Pārsvarā šī nauda tiek vesta no trešajām valstīm ar mēģinājumu šeit vai nu legalizēt, vai paslēpt bankas privātajos seifos,” stāstīja VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš.

“Pēdējā laikā iezīmējas tendence, ka skaidrā nauda tiek vesta, lai mūsu valstī izmaksātu arī aplokšņu algas,” atzina Podiņš.

Kopš gada sākuma Nodokļu un muitas policija ierosinājusi 30 kriminālprocesus par nedeklarētas skaidras naudas pārvadāšanu. Kopējais izņemtais pārvadātās naudas apjoms sasniedz trīs miljonus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti