Pirmajā «čekas maisu» atvēršanas dienā liela sabiedrības interese

Pēc tā dēvēto čekas maisu atvēršanas Nacionālā arhīva izveidotajā interneta vietnē, kas notika  20. decembrī, cilvēku interese par to saturu bijusi ļoti liela. Visaktīvāk mājaslapa apmeklēta no Latvijas un Krievijas. Tomēr vidēji lapā cilvēki pavadījuši astoņas minūtes.

Tehnisku ķibeļu ar vietni nebija, pastāstīja Latvijas Nacionālā arhīva direktore Māra Sprūdža.

Pēc “Google Analytics” datiem, līdz ceturtdienas pusnaktij ir bijuši 54 000 apmeklējumu, un piektdien dienas pirmajā pusē tie bija vēl 19 000, stāstīja Sprūdža.

Lielākais apmeklētāju skaits ir no Latvijas, nākamais lielākais – no Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Amerikas Savienotajām Valstīm, Kanādas, Apvienotās Karalistes.

Māra Sprūdža: Pirmajā „čekas maisu” atvēršas dienā liela sabiedrības intereseZane Mače

  “Vidējais sesijas laiks ir astoņas minūtes, ir arī sesijas, kas ilga tikai pāris minūšu, cilvēki tikai apskatījās un saprata, ka tas nav tas, ko viņi gaidījuši, un aizgāja, bet ir arī tādi cilvēki, kas sēž vairākas stundas,” stāstīja Sprūdža.

  Latvijas Nacionālā arhīva publicētās ziņas par „čekas maisu” saturu ir informatīva rakstura ziņas un nerada juridiskas sekas bez atbilstoša fakta konstatējuma tiesas nolēmumā. Valsts drošības komitejas (VDK) aģentūras personas lietu un darba lietu reģistrācijas žurnālus publiskos maijā. Kartītēs atrodamo aģentu vārdus ar uzskaites žurnālu iespējams salīdzināt savervētos no 1953. gada līdz 1987. gadam, pēc šī gada uzskaites žurnāla nav. Ar jauno gadu tiks publicēti arī tiesu spriedumi, kuros „maisos” atrodamie pierādījuši, ka ar VDK nav sadarbojušies.

  1 komentārs
  Mareks Markuss
  Sarunājas divi čomaki :"Paklau Aivar, dzirdēju, ka Tu arī esi tajā kulē.. KĀDĀ KULĒ? - IZBRĪNĪTS AIVARS. Nu tajā pašā, no kuras mēs visi nākuši. BET, VAI MAN BIJA IZVĒLE?.. Es runāju par čekas kuli, ne jau citu, Aicīt.. NU, BET TAJĀ MAN ARĪ NEBIJA IZVĒLES-PARAKSTĪJOS, STUČĪJU UN NĀKOTNĒ APSOLĪJU NEVIENAM NESTĀSTĪT... Hmm, tad jau Tu esi nevainīgs?! BET PROTAMS, BIJU UZTICAMS, PILDĪJU SAVUS PIENĀKUMUS UN SOLĪJUMU TURĒJU".. A tagad kā, citi laiki pienākuši taču? KUR PROBĻEMA, ESMU LOJĀLS. Lojāls kam? SAVIEM ČOMAKIEM ESOŠAJĀ VARĀ, KURIEM SOLĪJU PILDĪT PIENĀKUMUS, STUČĪT VARAS NEDRAUGUS UN NENODOT SAVĒJOS.. Tad jau viss pa vecam, Aivar, vai ne tā? PROTAMS, ANDRI.. KOMUNISTI UN ČEKISTI NEMAINĀS, MAINĀS TIKAI IEKĀRTAS.. Materiāls pārpublicēts no portāla www.manaitautai.lv
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti