Dienas ziņas

Zemgalē plāno būvēt vēja elektrostaciju parku

Dienas ziņas

«Tautas panorāma» rīt Neretā, Viesītē un Lubānā

Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks atkritumu poligonā

Pieļauj ļaunprātīgu dedzināšanu atkritumu poligonā «Dziļā vāda»

Krustpils novada Mežāres pagasta atkritumu poligonā “Dziļā vāda” izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks. Sadzīves atkritumi sāka degt svētdienas pēcpusdienā, bet ugunsdzēsēji notikuma vietā strādāja vēl pirmdienas vakarā, lai novērstu gruzdēšanu. Kā vienu no ugunsgrēka iespējamajiem cēloņiem poligona vadība min ļaunprātīgu dedzināšanu.

Ugunsgrēks atkritumu poligonā “Dziļā vāda” izcēlās svētdien pēc pulksten trijiem pēcpusdienā. Dega sadzīves atkritumi aptuveni 400 kvadrātmetru platībā. Liesmas tika apdzēstas jau svētdien, bet ugunsdzēsēji notikuma vietā turpina darbu arī pirmdien.

Lai likvidētu gruzdēšanu un būtu pilnīga pārliecība, ka sadzīves atkritumi neaizdegsies no jauna, poligona darbinieki ar traktoriem līdzina atkritumu kalnus, kamēr ugunsdzēsēji veic dzēšanas darbus.

Poligona “Dziļā vāda” vadītājs Jānis Gramanis stāstīja, ka virskārtu nodzēsa, “bet īpatnība ir tāda, ka atkritumu sastāvs ir dažāds, ir papīrs, plēve, un viņš iet dziļumā”.

“Ugunsdzēsēji strādāja līdz 23:23 vakarā, un mūsu tehnika. Šodien sākām astoņos no rīta. Un tagad visa virskārta, kur bija degšana, ir jāpārvieto, lai būtu droši, ka nav apakšējos slāņos saglabājusies ugunsbīstamība,” skaidroja Gramanis.

Pašvaldību kapitālsabiedrības SIA “Vidusdaugavas SPAAO” valde par notikušo ziņojusi Valsts policijai. Pašlaik tiek izskatīti divi ugunsnelaimes iemesli – atkritumu pašaizdegšanās un ļaunprātīga dedzināšana.

“Teritorija ir nožogota, bet teritorija ir pietiekami liela – vairāk nekā 20 hektāri, tā kā svešu personu piekļuve ir iespējama šajā gadījumā,” norādīja SIA “Vidusdaugavas SPAAO” valdes loceklis Jānis Bisenieks.

Uz tīšu dedzināšanu norāda konkrēta pazīme, ko uzsver poligona vadība.

“Kad ir metāna pašaizdegšanās, tā parasti dziļākos slāņos sākas, un tad parādās dūmi no apakšas. Bet šeit dega virskārta, tieši no stūrīša virskārta. Un galvenais, ka dega atkritumi, kuri bija stāvējuši kādu pusgadu, kuri bija gatavoti apsegšanai, nosegšanai,” stāstīja Jānis Gramanis.

Ugunsgrēka cēloni skaidro Valsts policija, tikmēr poligona darbinieki sadarbībā ar ugunsdzēsējiem turpina darbu, lai novērstu gruzdēšanu. Uzņēmumam šis notikums radījis zaudējumus, jo gruzdēšanas darbu novēršanā iesaistīti poligona resursi, bet precīzs zaudējumu apmērs naudas izteiksmē pagaidām nav aprēķināts.

Šajā gadījumā operatīva darbinieku un glābēju rīcība bijusi sevišķi svarīga, jo atkritumu poligonā ir pietiekami daudz ķīmisku vielu – ja šo vielu aizdegšanās netiktu savlaicīgi likvidēta, tas būtu varējis izvērsties par lielu katastrofu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt