Pie Rīgas pils pieteikti divi piketi; policija aicina nepulcēties

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 10 mēnešiem.

Rīgas pašvaldībā saskaņoti divi pieteikumi par piketa rīkošanu trešdien pie Rīgas pils. Valsts policija aicina uz pasākumu nedoties.

Domē norādīja, ka piketos nedrīkst piedalīties vairāk kā 50 cilvēki, piketa teritorijai jābūt norobežotai un nedrīkst izmantot skaņu pastiprinošas iekārtas.

Tikmēr Saeimas deputāts Aldis Gobzems ("Likums un kārtība") sociālajos tīklos mudina pie Rīgas pils ierasties pēc iespējas vairāk cilvēku, lai protestētu pret likumprojektu, kas paredzētu tiesības darba devējam atlaist nevakcinētus darbiniekus.

Vienu pieteikumu par piketu iesniedzis Gobzema partijas "Likums un kārtība" valdes loceklis Agris Freifalts.

Rīgas vicemēre Linda Ozola (Jaunā konservatīvā partija) norādīja, ka pieteikuma iesniedzēji apliecinājuši – gadījumā, ja piketa ierobežojumi netiks ievēroti, pasākumi tiks pārtraukti.

Valsts policija paziņojumā aicina cilvēkus trešdien pie pils nedoties un brīdina, ka par nesankcionētu pulcēšanos tiks piemēroti sodi.

Policija mudina nedoties uz trešdien Rīgā plānoto piketu
00:00 / 00:38
Lejuplādēt

„Valsts policija šajā pasākumā saskata augstu vardarbības eskalācijas riska iespēju. Policija aicina arī pasākuma organizatorus atteikties no cilvēku pulcināšanas, jo, konstatējot, ka tiek pārkāpti epidemioloģiskie drošības noteikumi vai tiek izdarīti citi pārkāpumi, policija būs gatava operatīvi reaģēt notikuma vietā. Pārkāpējiem tiks piemēroti bargi sodi. Tāpat iedzīvotāji ir aicināti nepakļauties provokācijām un neiesaistīties citu personu iniciētās prettiesiskās aktivitātēs, kuras var apdraudēt cilvēku veselību, drošību un sabiedrisko kārtību,” sacīja Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska.

KONTEKSTS:

Trīs fiziskās personas, kas Rīgas domē sākotnēji pieteica 18. augusta vakarā plānoto masu pasākumu pie Rīgas pils, pirmdien savus iesniegumus atsauca. Tādējādi atbildīgo par trešdienas vakarā organizēto mītiņu vismaz formāli nebūs. Tikmēr politiķis Aldis Gobzems ("Likums un kārtība") ierakstos sociālajos tīklos savus sekotājus arvien aicina pulcēties krastmalā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti