1:1

1:1 Gundars Rēders: Ramona Petraviča

1:1

1:1 Gundars Rēders: Uga Dumpis

Labklājības ministre Petraviča skaidro situāciju sociālās aprūpes centros

Petraviča: Sociālās aprūpes centriem jānodrošina cilvēka cienīgi dzīves apstākļi

Labklājības ministre Ramona Petraviča ("KPV LV") atzīst, ka ir nepatīkami dzirdēt par sociālās aprūpes centros notiekošajām problēmām un uzskata, ka tajos ir jānodrošina cilvēka cienīgi dzīves apstākļi.

Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" Petraviča uzsvēra, ka ir bijusi sociālās aprūpes centros, runājusi ar klientiem un uzdevusi jautājumus par to, vai tie ir apmierināti ar savu ikdienu. Sociālās aprūpes centrā "Ezerkrasti" - kur atklājās, ka darbiniece ar liegumiem soda iemītniekus, Petraviča sūdzības iepriekš nav saņēmusi.

"Mana pirmā prioritāte bija celt sociālo aprūpes centru atalgojumu. Pērn 4,8 miljoni tika novirzīti sociālo aprūpes centru darbinieku atalgojumam. Tiekoties ar filiāļu vadītājiem, atgādināju, ka cilvēks ir pirmajā vietā un jānodrošina cilvēka cienīgi dzīves apstākļi," pauda Petraviča.

KONTEKSTS:

LTV raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" žurnāliste, uzdodoties par aprūpētāju, pieteicās darbā un pastrādāja sociālās aprūpes centrā "Ezerkrasti" Pierīgā. Viņu pieņēma labprāt, jo darbinieku trūkst. 

Žurnāliste konstatēja, ka instruktāža par darbu ir nepietiekama un ar klientiem neiepazīstina. Viņa arī redzēja vairākus gadījumus, kuros aprūpētāja ar liegumiem soda iemītniekus. Viņa strādāja arī divos citos aprūpes namos, secinot, ka aprūpes minimums ir, bet iemītnieki dienas pavada bezdarbībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti