Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Intervija ar Valsts kontrolieri Elitu Krūmiņu

Intervija ar Mārtiņu Kaprānu

Pētnieks: Sabiedrībā parādījies nogurums no ažiotāžas ap 16. martu

Sabiedrībā ir parādījies nogurums no ažiotāžas, kas tiek sacelta saistībā ar 16. marta atzīmēšanu. To  intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Latvijas Universitātes (LU) Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks Mārtiņš Kaprāns.

Saskaņā ar SKDS un LU veiktu pētījumu pēdējos piecos gados no 38% uz 33% sarucis no iedzīvotāju skaits, kas atbalsta leģionāru piemiņas dienas iekļaušanu oficiāli atzīmējamo dienu sarakstā.

"Acīmredzami ir parādījies kaut kāds nogurums, apnikums no šīs ažiotāžas," teica Kaprāns, norādot – salīdzinot ar 2008.gadā veiktās aptaujas datiem, redzams, ka cilvēku atbalsts oficiāli atzīmēt leģionāru piemiņas dienu ir kļuvis vājāks.

"Es teiktu, ka tas ir tāds dabisks nogurums no ažiotāžas. Jo neviens datums bez mākslīgas ažiotāžas kāpināšanas nevar mūžīgi piesaistīt lielu cilvēku uzmanību," vērtēja pētnieks.

Pēc viņa teiktā, sabiedrības attieksme pret 16.martu un Otro pasaules karu mainās. "Kopumā redzam daudz lielāku iecietību," sacīja Kaprāns.

Daļa latviešu un krievvalodīgo arvien negatavojas atkāpties no savas pārliecības par to, kas notika Otrajā pasaules karā, un par to, kas bija latviešu leģionāri, bet vienlaikus būtiski ir pieaugusi iecietība pret pretējās puses uzskatiem par vēsturi.

LU pētnieks teica, ka to var redzēt iedzīvotāju attieksmē pret Lestenes memoriālu. "Labvēlīgā attieksme pret Lestenes memoriālu ir augusi vienlīdz gan latviešu, gan krievvalodīgo vidū. Es teiktu, ka krievvalodīgo vidū straujāk," teica Kaprāns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti