Pētnieki prezentēs ieteikumus ilgtspējīgas Latvijas sabiedrības attīstībai

Latvijas Universitātes (LU) Dabas mājā otrdien, 18. februārī, iepazīstinās ar secinājumiem projektā, kurā pētīti nākotnes izaicinājumi ilgtspējīgas Latvijas sabiedrības attīstībai.

LU pētniece Elīna Apsīte-Beriņa
00:00 / 00:50
Lejuplādēt
Pētnieki no vairākām augstskolām un dažādām nozarēm aplūkojuši kultūru kā reģiona attīstības virzītājspēku, izglītības lomu kvalificēta darbaspēka piesaistē reģionos, demogrāfisko politiku, speciālistu migrāciju un citus jautājumus. 

 

Balstoties uz sešās reģionālajās darbnīcas apkopotajām atziņām, pētnieki sagatavojuši plašas rekomendācijas rīcībpolitikas veidotājiem.

Vienu no piemēriem minēja LU pētniece Elīna Apsīte-Beriņa: "Galvenos secinājumus un rezultātus ir grūti ietērpt dažos teikumos, jo mums bija piecas lielas tēmas un seši pasākumi, un apkopotais materiāls ir ļoti liels. Piemēram, mēs pārstāvam Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultāti, un mūsu galvenā tēma bija demogrāfijas procesi un migrācija. Ļoti aktuāls jautājums mūsu apakštēmā ir iedzīvotāju ataudze, novecošanās, kas sastopama visos reģionos. Cilvēki daudz runāja par sasniedzamību un infrastruktūras nodrošinājumu.

Mūsu rekomendācijas ir, piemēram, paplašināt iespējas senioru iesaistei darba tirgū un sociālo pakalpojumu infrastruktūras attīstībai.

Un tādām vietām kā Pierīga svarīga būtu attālinātā darba veicināšana saistībā ar ļoti augsto svārstmigrāciju no Pierīgas uz Rīgu."

Projektā pārstāvētas starpdisciplinārās zinātnieku grupas, kuras apvieno demogrāfijas, ģeogrāfijas, socioloģijas, izglītības, ekonomikas, tūrisma un migrācijas jomas ekspertus no LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes, Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas un Latvijas Lauksaimniecības universitātes, kas strādā profesores Zaigas Krišjānes vadībā.

Idejas un ieteikumi reģioniem ir apkopoti izdevumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt