Ārpus Rīgas

LIAA paspārnē Valmierā darbu atjaunojis biznesa inkubators

Ārpus Rīgas

Sievietes veselībai prioritāte arī Latgalē - atklāts „labais kabinets sievietēm”

''Bauskas Dzīves'' galvenā redaktore Anita Rozentāle par Bauskas jaunā zīmola pētījumu

Pētījums: Bauska - piemērota vieta atpūtai, mazāk dzīvošanai un biznesam

Bauskā tapis pētījums par pilsētas zīmolu, un tajā secināts, ka šī pilsēta ir piemērota vieta tūrismam un atpūtai, mazāk dzīvošanai un uzņēmējdarbībai, par pētījumā secināto Latvijas Radio stāstīja laikraksta "Bauskas Dzīve" redaktore Anita Rozentāle.

Uzņēmuma "Nocticus" pētījums par Bauskas tēlu tapis, aptaujājot aptuveni 1000 respondentu, tostarp gan vietējos iedzīvotājus, gan pilsētas viesus. Īpaši intervēti uzņēmēji un vietējie veidoļu līderi.

Pētījumā secināts, ka Bauska ir piemērotākā vieta tūrismam un atpūtai, tikai tad dzīvošanai un mazāk – uzņēmējdarbības attīstībai.

Lai arī Bauskai ir lieli plusi – ir labiekārtotas ielas, attīstīta izglītības infrastruktūra, labs ģeogrāfiskais novietojums, tostarp Rīgas tuvums, liela šoseja uz Rīgu un Rietumeiropu, tomēr ir arī mīnusi un trūkumi.

"Maģistrālē A7 satiksme ir ļoti noslogota, mobilitāti apgrūtina daudzās kravas automašīnas, satiksme nav droša," klāstīja laikraksta redaktore.

Turklāt, kā secināts pētījumā, aktīvo tranzīta ceļu uz Rietumeiropu Bauskas pilsēta un novads īsti nemāk izmantot, jo no tā nav gūta pievienotā vērtība.

Sabiedrības uztverē pilsētas simboliskākā vieta ir trīs upes, īpaši izceļot Mūsas un Mēmeles sateku pie Ķirbaksalas ar Lielupes sākumu.

Vēl kā nozīmīgu vietu paši baušķenieki minējuši Ķirbaksalu, vienlaikus norādot uz problemātisko nokļūšanu līdz šai vietai – ceļā uz to garām jāiet nolietotiem soliņiem un vecai tualetei.

Pētījumā aptaujātie viesi atzinuši, ka galvenie Bauskas novada konkurenti tūrisma jomā ir Cēsis, Kuldīga un Sigulda. Apkalpoto ārvalstu tūristu skaits Bauskas novadā ir lielāks par vietējo tūristu skaitu.

Pētījums ir prezentēts Bauskas novada domes deputātiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt