Peldētprasmes apgūšanu skolā traucē baseinu trūkums

Latvijā peldēt prot tikai 6% iedzīvotāju un sabiedrībā, kur katrs otrais dzīvo līdzās ūdenskrātuvei, tas ir nepieļaujami. Eksperti ceļ trauksmi, ka daudziem trūkst izpratnes, ko nozīmē atpūta pie ūdens un droša peldēšana. Jaunajā mācību saturā, kas stāsies spēkā ar nākamo skolas gadu, mācību jomā "veselība un fiziskās aktivitātes" ir atsevišķi paredzēts apgūt gan peldētprasmi, gan drošu rīcību uz un pie ūdens, kā arī peldēšanu apģērbā vai peldēšanu glābšanas vestē.

Peldētprasmes apgūšanu skolā traucē baseinu trūkumsVIja Bremze

  Paredzēts apgūt arī to, kas notiks, ja apgāzīsies laiva, pirmās palīdzības etapus un citas ar ūdeņu drošību saistītas lietas. Taču, kā Latvijas Radio sacīja "Skola 2030" eksperte Inese Bautre, Latvijā liela problēma ir baseinu pieejamība.

  "Viens ir baseinu pieejamība. Ja mācību saturs jāievieš, gribētu atrast peldbaseinu, kurš atļautu ieiet ar drēbēm un ienest laivu. Visur ir higēnas noteikumi. Esmu sešus gadus gājusi uz peldbaseiniem ar mazbērniem, lai viņi iemācītos peldēt. Man lielas pazemojuši, ka sešos no rīta jāiet, lai pārreģistrētu abonomentu. Cik būtu vecāki gatavi vest bērnus par maksu, lai apgūtu peldēšanu?" tā Bautre.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti