Rīta intervija

Toms Rostoks: Latvijā 25 gadu laikā ir uzbūvēti profesionāli bruņotie spēki

Rīta intervija

Šadurskis: Indriķa Muižnieka neapstiprināšana LU rektora amatā ir nepamatota

LIZDA: Nepieciešama slodžu pārskatīšana jaunās satura reformas ietvaros

Pedagogu arodbiedrība: Jāpārskata pirmsskolas pedagogu slodzes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ieviešot kompetenču pieejā balstītu sistēmu, pirmsskolas pedagogiem nepietiek laika esošajā darba slodzē pietiekami īstenot savas funkcijas, tādēļ nepieciešams pārskatīt jautājumu par slodzēm, intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.

"Pedagogiem nepieciešams sagatavoties mācībām un nepietiek laika. Slodze ir 40 stundas, un četras no tām ir paredzētas, lai sagatavotos," pauda Vanaga. Savukārt atalgojums būs mazāks nekā pārējiem skolotājiem. "Mūsu galvenais uzdevums būs izskaust šādu nevienlīdzību. Centīsimies panākt pedagogu slodžu pārskatīšanu," uzsvēra Vanaga. Pedagogu arodbiedrības vadītāja arī atgādināja, ka skolotāju atalgojuma celšanas grafiku paredz likuma normas, kuras neviens nav atcēlis, un ir ārkārtīgi skumji, ka to nākas valdībai nepārtraukti atgādināt.

Telefonintervija ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku
00:00 / 00:00
Lejuplādēt
Savukārt izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija (JKP)) Latvijas Radio norādīja, ka akūtas vajadzības nākamā gada budžetā ir dažādās ministrijās, taču kopumā situācija izskatās cerīga. Šuplinska norādīja, ka diskusija ir jāsāk no maksimuma un tad pa šķipsniņai jāatmet. "Skatīsimies, varbūt ir kāds neatklāts [finansējuma avots], kuru varēsim likt atalgojumā," pauda ministre. Tāpat Šuplinska uzsvēra, ka norisinās diskusijas ar pašvaldībām par to, ka tās varētu pārņemt brīvpusdienu finansēšanu, bet izglītības un zinātnes ministre radušos finansējumu izmantotu pedagogu algu celšanai.

No šīs nedēļas pirmsskolu izglītības iestādēs mācības tiks īstenotas pēc jaunās kompetenču pieejā balstītās sistēmas, kuras mērķis ir attīstīt bērnos radošumu, veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, kā arī prieku mācīties. Jaunās metodes izmantos topošo pirmklasnieku sagatavošanai. Tāpat šis būs pēdējais mācību gads, kad "pa vecam" mācīsies vidusskolēni. Šī gada laikā skolām jāspēj izstrādāt viņiem vismaz divus mācību jomu izvēļu virzienus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti