Panorāma

J. Reirs atstādina no amata VID ģenerāldirektori

Panorāma

Panorāma

LIZDA nemaina lēmumu par streiku

Pedagogu arodbiedrība arī pēc jaunā valdības piedāvājuma neatsakās no streika

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome arī pēc jaunā valdības piedāvājuma pedagogu stāvokļa uzlabošanai nolēmusi neatteikties no plānotā beztermiņa streika, ko iecerēts sākt nākampirmdien, 19. septembrī, LTV raidījumā "Panorāma" pavēstīja LIZDA vadītāja Inga Vanaga, norādot, ka sarunas par pedagogu prasībām plānots turpināt rīt.

Pēc Vanagas teiktā, Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) jaunais kompromisa variants, lai apmierinātu streikot gatavo skolotāju prasības, ir daudz labvēlīgāks daudzām pedagogu grupām, salīdzinot ar iepriekšējo piedāvājumu. Tomēr LIZDA bija divas prasības, tostarp par darba samaksas paaugstināšanas grafiku, kas "netiek pildīta nekādā mērā".

"Joprojām nav panākti nekādi kompromisi pirmajā prasībā, un tas ir saistīts ar darba samaksas paaugstināšanas grafiku, ko nosaka spēkā esoša Izglītības likuma norma," teica Vanaga.

LIZDA vadītāja sacīja, ka piektdien, 16. septembrī, valdības pārstāvji sarunu turpinājumā tikšot informēti par arodbiedrības "sarkanajām līnijām", lai streiks tiktu atcelts.

LIZDA vēlas, lai valdības piedāvājumā tiktu iekļauti arī interešu izglītības pedagogi. Tāpat arodbiedrība grib, lai tiktu pildīta likuma norma saistībā ar darba samaksas paaugstināšanas grafiku, kā arī sākts darbs pie pirmsskolas pedagogu darba slodzes sabalansēšanas. Arodbiedrība piektdien lūgs pirmsskolas pedagogiem no nākamā gada nodrošināt papildus divas darba stundas citu darbu veikšanai.

KONTEKSTS:

LIZDA paziņoja par ieceri rīkot skolotāju streiku, paužot neapmierinātību ar nesabalansēto slodzi savās darbavietās un iepriekš definētu pedagogu atalgojuma principu ievērošanu. Pēc vairākām sarunām pedagogu streika izlīgšanas komisija noslēdza darbu bez kompromisa, un arodbiedrība iesniegusi oficiālu pieteikumu par beztermiņa streiku no 19. septembra. Tajā plāno piedalīties ap 23 000 izglītības darbinieku. 

Taču nedēļu pirms streika sākuma valdība nāca klajā ar piedāvājumu no 1. janvāra skolotājiem pāriet uz 40 stundu darba nedēļu ar atalgojuma likmi 1200 eiro mēnesī. Tas nozīmēšot 30% algas kāpumu. LIZDA pēc divām tikšanās reizēm ar valdības pārstāvjiem tomēr lēma, ka valdības kompromisu nepieņems un streiks notiks.

IZM ceturtdien, 15. septembrī, nāca klajā ar vēl vienu kompromisa variantu, lai apmierinātu streikot gatavo skolotāju prasības. Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece ("Konservatīvie") tviterī pavēstīja, ka papildus jau iepriekš piedāvātajiem 56,5 miljoniem eiro no valsts budžeta skolotājiem piedāvās vēl 12 miljonus no pašvaldību budžeta līdzekļiem. IZM norādīja, ka piedāvājumus aptver visas LIZDA streika pieteikumā minētās pedagogu grupas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti