Pēc ziņām par narkotiku glabāšanu opozīcija vāc parakstus Jūrmalas mēra Trukšņa atbrīvošanai

Pēc medijos publiskotās informācijas, ka Valsts policija Jūrmalas mēru «zaļzemnieku» Gati Truksni sodījusi par narkotiku glabāšanu, domes opozīcija pirmdien, 1.oktobrī, vāc parakstus, lai sasauktu ārkārtas sēdi lemšanai par Trukšņa atbrīvošanu.

Raidījums «Nekā personīga» svētdien vēstīja, ka Truksnis saņēmis 100 eiro sodu, jo pie viņa atrasta šļirce ar kokaīna paliekām un Trukšņa DNS pēdām.

Tas noticis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktajās kratīšanās kriminālprocesā par partijas "No sirds Latvijai" un Zaļo un Zemnieku savienības iespējamu nelikumīgu finansēšanu.

Lai sasauktu domes ārkārtas sēdi, nepieciešams piecu deputātu parakstīts aicinājums.

«Tev, Jūrmalai!» deputāts Uldis Kronblūms: Par pieprasījumu atbrīvot mēru Truksni no amata Edgars Kupčs

  Saraksta «Tev, Jūrmalai!» deputāts Uldis Kronblūms Latvijas Radio pastāstīja, ka diemžēl “šī informācija par mēra atkarību bija jau iepriekš zināma, bija pazīmes, ko mēs novērojām arī domes sēdēs, neadekvāta uzvedība, un daži speciālisti ārsti, kas bija atradušies domes sēdēs, arī norādīja uz to”.

  Tobrīd, pamatojoties vienkārši uz kaut kādām aizdomām, nebija pamata rīkoties, bet šajā brīdī, kad tas jau ir balstīts uz konkrētiem faktiem, situācija ir atšķirīga. Turklāt “viņa izdevumi nav salāgojami ar ieņēmumiem, un tas rada skaidrojumu tādiem ļoti dīvainiem lēmumiem, kas acīmredzami ir kaut kādu personu interesēs, bet nav sabiedrības interesēs”, norādīja Kronblūms.

  “Šajā situācijā mēs uzskatām, ka šāds cilvēks ar atkarībām un tādiem aizdomīgiem ieņēmumiem šajā brīdī nebūtu tiesīgas vadīt domi, ja viņš acīmredzot ir kaut kādā veidā ietekmējams, un droši vien ļoti daudziem tas ir ļoti izdevīgi,” pauda Kronblūms.

  Lai nodrošinātu ārkārtas sēdei vajadzīgās vienas trešdaļas deputātu parakstus, atbalsts jāsaņem arī no otra opozīcijas politiskā spēka – Nacionālās apvienības. Tās deputāts Andris Čuda Latvijas Radio teica, ka par to pirmdien lems nodaļas sanāksmē, bet piebilda, ka Truksnim vietas mēra krēslā vairs nav.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti