Pēc svētkiem bez maksas var sākt nodot eglītes

Pēc svētkiem bezmaksas var sākt nodot eglītes. Uzņēmumā "Eco Baltia vide" pagājušā gadā Latvijā pieņēmuši 3000 eglīšu, pārsvarā galvaspilsētā un citās lielajās pilsētās. Piemēram, Liepājā eglītes bez maksas uzņēmums savāks līdz 20. janvārim, bet Saldū – līdz 10. janvārim, pēc tam tas būs maksas pakalpojums vai jāatved uz atkritumu šķirošanas laukumu pašiem. 

Pēc svētkiem bez maksas var sākt nodot eglītes
00:00 / 03:58
Lejuplādēt

Liepājā "Eco Baltia vide" uzņēmuma šķirošanas laukumā jau rīta stundās ik pa brīdim iebrauc kāda automašīna, novēroja Latvijas Radio. Cilvēki rīkojas dažādi – gan paši atved eglītes, gan sadedzina mājās. Latvijas Radio uzrunātie cilvēki sacīja:

"Zināju, ka te var vest, parasti paši atvedam, šogad ātri skujas nobira, jau jaunā gada dienā novācām. Var jau pieteikt, vāc pie mājas konteineriem, var nolikt."

"Parasti salaužam eglītes un sadedzinām krāsnī, mums mājās ir krāsns. Pirmo reizi ieraudzījām, ka var atvest, varbūt tagad vedīsim uz šejieni."

"Kurinu kamīna kurtuvē, pašam mājās ir tāda iespēja. Es nemaz nevaru atvest eglīti, pārāk gruntīga. Šķiroju un vedu arī citus atkritumus, iebraukāts ceļš."

SIA "Eco Baltia vide" Liepājas filiāles vadītājs Ivo Skripko rādīja konteineru, kur tad arī nonāks šogad savāktās svētku eglītes. Iedzīvotāji var paši pieteikties pie atkritumu apsaimniekotāja, zvanot vai sazinoties e-pastā, un eglītes tad bez maksas savāks piektdienās. Liepājā konkrētais uzņēmums eglītes bez maksas savāks līdz 20. janvārim, pēc šī datuma jau tas būs maksas pakalpojums vai būs jāatved uz konteineru pašiem. 

Skripko norādīja: "Katru gadu mazliet mazāk kļūst, vai nu esam kļuvuši saudzīgāki pret dabu, nezāģējam egles un iepērkam plastmasas rotājumus. Pērn ievācām ap 500 eglītēm. Kāds ved pats, kāds eglītes sazāģē un ieliek atkritumu urnā, bet tas nav pareizi, jo tie ir sausie sadzīves atkritumi, kas rodas no mājsaimniecības, tomēr eglīte ir zaļais atkritums, vislabāk atvest pašiem šeit un nodot. Aktīvākie ir biedrības un apsaimniekotāji."

Kad eglītes savāktas, uzņēmums tās nodod pārstrādei.

"Sakrājot lielāku apjomu, ko mums atved Ezermalas ielā, nododam tālāk pārstrādei šķeldas uzņēmumam Grobiņā, mēs bez maksas nododam, uzņēmums sašķeldo. Ja kādreiz ir daudz zaļā masa, tad vedam uz poligonu "Ķīvītes"," stāstīja Skripko.

Visnepiemērotākā rīcība ir eglīti kaut kur vienkārši nomest, tāpēc iedzīvotājus aicina izmantot šīs bezmaksas savākšanas iespējas, iedzīvotāji eglītes var paši aizvest ne tikai uz atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem, bet arī uz atkritumu poligonu.

Piemēram, Saldus un Brocēnu pilsētu iedzīvotājus, kuriem nav iespēju eglīti izmantot kurināmajā vai kompostā, "Eco Baltia vide" aicina pieteikt eglīšu izvešanu bez maksas no dzīves vai darba vietām līdz 10. janvārim. Pieteiktajās adresēs "Eco Baltia vide" klientiem Saldū un Brocēnos eglītes tiks izvestas 14  janvārī.

Pieteikumiem pēc 10. janvāra par šo pakalpojumu tiks piemērota maksa – 4.5 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) jeb 5,45 eiro ar PVN par vienu eglīti augstumā līdz 2,5 metriem. Eglītes par bioloģisko noārdāmo atkritumu maksu var nodot arī atkritumu šķirošanas laukumā Saldū, Dzirnavu ielā 30, tā darba laikā.

Eglītēm ir jābūt atbrīvotām no svētku rotājumiem, kā arī bez maksas tiks izvestas tikai eglītes augstumā līdz 2,5 metriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti