Pēc sabiedrisko mediju sērijas par zāļu un aptieku nozari sarosās arī Veselības ministrija

Pēc Latvijas Radio raidījumu sērijas "Farmācijas neredzamā vara" Veselības ministrija varētu veidot darba grupu, lai meklētu risinājumus atsevišķām radio akcentētām problēmām.

Rubrikā "Farmācijas neredzamā vara" konstatētās galvenās problēmas:

Šonedēļ ministrijā Farmācijas jomas konsultatīvā padome pievērsās vairākiem tematiem – zāļu cenu mazināšanas iespējām, aptieku konkurences problēmām, kā arī vēl Veselības inspekcijas veiktajai analīzei saistībā ar lētāko zāļu pieejamību kompensācijas sistēmā.

Viena no problēmām, par ko vēstīja Latvijas Radio ierakstu sērijā, bija tā dēvētie aptieku tīklu minimonopoli, proti, vairākās pilsētās izpleties viens aptieku tīkls. Veselības ministre Anda Čakša (Zaļo un zemnieku savienības izvirzītā) par Konkurences padomes iespējām rīkoties: “Mēs zinām, ka principā aptieku pārklājums Latvijā ir ļoti labs, ja skatāmies, cik aptieku ir uz iedzīvotāju skaita, un pieejamība medikamentiem ir laba. Kā problēmu redzam, ka ir vietas, kur konkurence nav pietiekami laba. Sanāksmē piedalās arī Konkurences padomes pārstāvji, un jautājums – kā to varētu risināt.

Manā skatījumā instrumenti ir Konkurences padomes pusē.”

Tāpat tiek apspriests jautājums par cenām. “Komplektā ar farmaceitiskās aprūpes kvalitāti, kā iedzīvotājs tiek konsultēts par pirkto medikamentu. Un vai mums vēl ir telpa gala cenas samazināšanai. Tur ir priekšlikums par to, ka varētu veidot darba grupu par to, kāda varētu būt cena, un skatīties kompleksi: cena plus apkalpošanas kvalitāte. Un te viens no jautājumiem ir par references medikamentiem, lai tie būtu aptiekā. Par to, ko izraksta ārsts, vai tur ir oriģināls vai starptautiskais nosaukums,” sacīja Čakša.

Veselības ministre Anda Čakša
  2 komentāri
  aptieku pircējs
  Kā var būt, ka no 50 lielāko gada miljonu dividenžu saņēmējiem vismaz 5 ir aptieķnieki?! (Žurnāla Klubs dati) Tie, kas neko neražo, tikai iedzīvojas uz primitīvu starpniecību, izmantojot slimu un vecu cilvēku izmisumu. Nezinu kā, šie cilvēki, piem. izbijušā ministra - miljonāra ģimene, biznesu it kā pārņēmusī paaudze u.c., kas arī alkatīgo aptieķnieku sarakstos, var doties kaut kur uz laukiem un skatīties slimajiem un nabadzīgajiem radiniekiem un kaimiņiem acīs.
  kkk
  Kuri tad LV milionāri kaut ko ražo? Lielākā daļā pelna uz cilvēkiem ar pakalpojumiem, īpašumiem vai kupi-prodai.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti