Panorāma

Pansionātu iemītnieki - neredzamie cilvēki

Panorāma

Rīgas Krievu teātrim papildinājums

Kauguru glābēji "zem lupas"

Pēc nelaimes Kauguros glābšanas stacijas darbinieki tiek pārbaudīti īpaši rūpīgi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Pēc traģiskā gadījuma, kad jūrā iepretim Kauguru glābšanas stacijai gāja bojā kaitotājs, šīs glābšanas stacijas darbinieki tiek pārbaudīti īpaši rūpīgi.

Viņi paši atzīst, ka pēc papildu instruktāžām vissvarīgākā mācība ir ne uz brīdi nenolaist acis no ūdens. Jūra ir viltīga, bet cilvēkus no vēlmes peldēties neattur pat salīdzinoši stindzinošais ūdens.

Jūras smilšu apskalotas svecītes un roze norāda vietu, kur pirms pusotras nedēļas krastā gulēja jūrā mirušais kaitbordists. Diemžēl viņu izskaloja pati jūra, nevis izvilka glābējs. Tas maksāja amatu abiem tās dienas dežurantiem. Īpaši izveidotā komisija pārējo dienesta darbinieku atbildību vēl vērtē, uz laiku atstādināts arī dienesta vadītājs.

Kauguru glābšanas stacijas glābējs Gatis Gavars atzīst, ka pēc traģēdijas strādāt ir grūti. Atpūtnieki velta dusmīgus skatienus, jo par šo traģēdiju zina daudzi un vaino visus glābējus. Viņš atzīst - pēc nelaimes modrība ir pirmajā vietā.

Glābšanas stacijā vienmēr dežurē divi glābēji. Glābēji Gatis un Sintija stāsta, ka darbs ir no deviņiem rītā līdz deviņiem vakarā, pārsvarā darbs gan saistās ar bērnu pieskatīšanu, jo tieši viņi visbiežāk mēdz nozust. Rekordists bijis kāds knauķis, kurš sekojot onkulim, kurš tikai izskatījies kā tētis, bija nogājis četrus kilometrus. Parasti bērnus izdodas atrast ātri. Otra liksta ir tie, kuri dodas peldēties pamatīgā alkohola reibumā.

Tieši Kauguru glābēju darbs tagad esot kā zem lupas, pārbaudes braucot regulāri. Taču ir vēl daudzas lietas, ko Jūrmalas dome varētu darīt glābēju un atpūtnieku labā, kaut vai beidzot salabot tablo, kas jau ceturto gadu rāda, ka ir astoņi vakarā un ūdens temperatūra - 17 grādu.

Glābēji saka, ka cilvēki uzticas tam, ko redz. Nereti tieši aukstais ūdens izraisa sirds problēmas. Piemēram, šodien ūdens sasilis tikai līdz 13 grādiem, bet tas netraucē lielus un mazus tomēr izbaudīt peldi.

Jūrmala ir pilsēta ar visgarāko pludmali. Pārņemot glābšanas dienesta funkcijas no Jūrmalas ātrās palīdzības dienesta, tika palielināts glābēju skaits. Sezonas laikā darbā pieņem vēl 12 glābējus.

Atalgojumam, staciju uzturēšanai, komunālajiem izdevumiem un inventāra iegādei šim gadam plānots 338 000 eiro liels finansējums. Neoficiāli gan zināms, ka glābēji nav īpaši priecīgi atrasties pašvaldības policijas pārziņā, jo bez cilvēku glābšanas amata apraksts liek viņiem veikt  arī daudzas citas darbības, tostarp rakstīt soda kvītis par nepareizi novietotiem auto  un ķert nelegālo cigarešu tirgotājus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti