Pēc «mājas-kuģa» sāgas vērtēs ierobežojumus kuģu remontam jūras krastā

Saeima ceturtdien, 22. februārī, nolēma skatīšanai komisijām nodot Zvejniecības likuma grozījumus, kas paredz ierobežot laivu un kuģu remontu Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes tauvas joslā.

Saskaņā ar pašreizējo kārtību laivu un kuģu pārziemošana, būve un remonts, kā arī zvejnieku un ūdenstūristu apmetņu ierīkošana Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes tauvas joslā atļauta, ja tas nav pretrunā ar vietējās pašvaldības teritorijas plānojumu.

Saeimas deputāts Einārs Cilinskis (Nacionālā apvienība) parlamenta plenārsēdē atzīmēja, ka pašvaldības teritorijas plānojumā var noteikt kādus aizliegumus, taču lielākoties tādi nav paredzēti. Tādēļ rodas situācijas, kāda piedzīvota ar Pāvilostas novada Sakas pagastā esošo "māju-kuģi".

Ar likuma grozījumiem paredzēts noteikt: laivu un kuģu pārziemošana, kā arī zvejnieku un ūdenstūristu apmetņu ierīkošana atļauta, ja tas nav pretrunā ar vietējās pašvaldības teritorijas plānojumu un attiecīgai darbībai ir saņemta pašvaldības atļauja. To izsniegtu uz laiku, ne ilgāku par pieciem gadiem. Laivu un kuģu būvi un remontu varētu veikt speciālās vietās, kas noteiktas vietējās pašvaldības teritorijas plānojumā.

Tādējādi tiktu palielināta pašvaldību atbildība un tiesības jūras piekrastes tauvas joslu izmantošanas jautājumos. Tāpat tiktu veicināta vides aizsardzības normu ievērošana Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes tauvas joslā, norāda likuma grozījumu autori.

Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Putra (Zaļo un Zemnieku savienība) gan iebilda pret likuma grozījumiem, jo tie, viņaprāt, nerisinās "mājas-kuģa" problēmu, bet gan apgrūtinās piekrastes zvejnieku darbu. "Neveidosim jaunus apgrūtinājumus piekrastes zvejniekiem," aicināja Putra.

Saeimas deputātu vairākums gan atbalstīja likumprojekta nodošanu vērtēšanai parlamenta komisijās.

Jau ziņots, ka janvāra vidū plašu rezonansi guva reģionālā laikraksta “Kursas Laiks” atklātais, ka Pāvilostā jūras krastā jau daudzus gadus atrodas būve, kas izskatās pēc mājas, bet pēc sākotnējās dokumentācijas ir būvniecībā esošs kuģis. Taču ekspluatācijā kā peldlīdzeklis tas nav nodots. Būves īpašnieks ir miljonārs Argods Lūsiņš.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija pieprasīja Pāvilostas pašvaldībai paskaidrojumu par bezdarbību saistībā ar jūras krastā uzbūvēto objektu uz valsts zemes. Paskaidrojumus prasīja arī premjers Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība). 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti