4. studija

Jauns dzīvoklis ar ūdensvadu - rūjienietes Zanes sapnis piepildījies!

4. studija

Kur rast profesionālu aukli bērnam ar īpašām vajadzībām?

Kā sadzīvot? Kaimiņu ikdienu ietekmē cilvēks ar mentāla rakstura problēmām.

Pēc «īpašā jaunieša» uzbrukumiem ap 50 Bieriņu iedzīvotāji vēršas pēc palīdzības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Teju 50 Bieriņu iedzīvotāji ir parakstījuši atklātu vēstuli gan Rīgas domei, gan Mārupes pašvaldībai, norādot, ka paši vairs nespēj kontrolēt situāciju, kādā nonākuši saistībā ar jaunieti ar speciālām vajadzībām.

Apdzīvotā vietā Rīgā – Bieriņos – pēc uzbrukuma pensionāram Gunāram, kurš pārvietojas ratiņkrēslā un ir cilvēks ar speciālām vajadzībām jau kopš dzimšanas, atklājās, ka gadiem ilgi vietējos iedzīvotājus terorizē kāds jaunietis – arī ar veselības traucējumiem.

Cilvēki par piedzīvotajiem verbālajiem un fiziskajiem uzbrukumiem bija klusējuši, arī policijā nebija vērsušies, vien mainījuši paši savu ikdienu un paradumus.

"Mēs kāpām autobusā ar mazu bērnu. Viņš mūs vienkārši pastūma, tas bērns ielidoja citos krēslos, un viņš apsēdās. Tas bija pašā sākumā. Tad viņš bija puslīdz mierīgs. Tagad viņš ir palicis vēl daudz agresīvāks," stāstīja Baiba Zālīte-Puriņa. "Man aug četras meitas! Man par viņām ir tiešām bail, jo viņas nevar vienas pašas pa šo rajonu pārvietoties. Ko mums darīt?" vaicāja Anna Diļeva.

Izrādījās, ka cietušo ir vairāki desmiti cilvēku. Ja policijā arī tika uzrakstīts iesniegums, pat administratīvā lieta netika ierosināta, jo – veselības traucējumu dēļ jaunieti administratīvi sodīt nedrīkstēja. Puiša mamma "4. studijai" paziņoja, ka par šādu dēla uzvedību nemaz nav zinājusi, pateicās par informāciju un solīja, ka turpmāk pievērsīsies situācijas risināšanai. Tikmēr vietējie ļaudis nolēma beidzot rīkoties un uzsāka parakstu vākšanu.

"Vēstulē mēs minējām galvenais to, ka Gunāram uzklupa puisis un salauza ratiņus. Un tad mēs uzzinājām, ka tie nav kaut kādi atsevišķi gadījumi, bet, ka tas ir sistemātiski un notiek katru dienu vai vilcienā, vai autobusā, vai uz ielas. Ne tikai Bieriņos, bet arī Torņakalnā, Āgenskalnā un pat centrā," stāstīja Bieriņu apkaimes iedzīvotājs Valdis Gavars.

Vēstuli parakstījuši teju 50 cilvēku. Tā nosūtīta Mārupes un Rīgas pašvaldību vadītājiem, jo cietušie dzīvo galvaspilsētas teritorijā, bet pats jaunietis – Mārupē.

"No Rīgas domes es saņēmu vēstuli vakar, ka šī lieta ir izskatīta Drošības, korupcijas komitejā un komitejas vadība ir aizsūtījusi Valsts policijai," sacīja Gavars. 

Arī Mārupes pašvaldība solījusi rīkoties. Ne tikai iesaistot vietējo sociālo dienestu un pašvaldības policiju, bet arī uzrunājot jaunieša ģimeni. Tikmēr "4. studija" turpina saņemt vēstules no Bieriņu iedzīvotājiem. Viņi uztraukušies, jo situācija itin nemaz nav mainījusies. Verbālie uzbrukumi un grūstīšanās turpinās.

Raidījumā īpaši vērsās Mārupes iedzīvotāja, kura jau gadiem tik ļoti pārdzīvo piedzīvotās situācijas, ka, pirms iziet uz ielas, vienmēr pārliecinās, vai jaunietis nav tuvumā. Viņas ģimene pat uz vietējo veikalu pēc maizes vairs nedodas pa vienam.

"Puisis mani izvilka ārā no veikala. Fiziski izvilka ārā no veikala. Es centos iekāpt savā mašīnā. Viņš man neļāva to darīt, rāva vaļā mašīnas durvis, es nevarēju durvis aiztaisīt un tad viņš vienkārši fiziski uzgūlās virsū mašīnas priekšai un sāka ar rokām dauzīt mašīnas stiklu. Nerunājot par to, ka viņš skaļā balsī bļāva visu laiku un apsaukājās.

Es biju vairāk nekā pārbijusies un domāju, ka pēc šī gadījuma es sāku sevi izjust kā upuri. Kā upuri, kuram jau mazliet paliek bail no varmākas.

Protams, mēs saprotam, ka šai ģimenei tā ir nelaime, bet mēs arī esam cilvēki un gribam brīvi dzīvot savā Mārupē, nevis uztraukties, ka mēs varētu kādu reizi ar šo cilvēku satikties," stāstīja Mārupes iedzīvotāja.

Situācija, kas biedē Bieriņu iedzīvotājus, vēl joprojām nav atrisinājusies. Puisis turpina savus ikdienas ceļojumus pa apkaimi. Iedzīvotāji cer, ka, iesaistot pašvaldības, tiks atrasts risinājums un varēs atviegloti uzelpot, kā arī nedomāt par nepatīkamajām situācijām, kas viņiem ik dienas rodas sabiedriskajā transportā, uz ielas un veikalos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti