Dienas ziņas

Rēzeknes Augstskola izveidojusi vidusskolu

Dienas ziņas

Pie Liepājas norisinās jūras spēku mācības

Ceļa rekonstrukcija jāpaveic divarpusmēnešos

Pēc ilgām iedzīvotāju gaidām rekonstruēs sagrauto Baložu – Medemciema ceļu

Pēc vairāku gadu laipošanas pa bedrēm, putekļiem un dubļiem autovadītājiem un gājējiem pavīdējusi cerība, ka ceļa posms Baloži - Medemciems beidzot tiks sakārtots. Vien bažas māc par darbu kvalitāti, jo būvnieki uz ceļa parādījušies vien pirms dažām dienām, bet līdz oktobra beigām jāsakārto autoceļš, jāizbūvē jauni trotuāri un jāiekārto apgaismojums.

Vietējas nozīmes ceļš Medemciems - Baloži kopš Dienvidu tilta izbūves kļuvis par savienojošo posmu starp šosejām A7 un A8. Olaines pusē ceļš ir asfaltēts, bet pa apmēram puskilometru garo posmu no Baložu pilsētas līdz Olaines novada robežai  automašīnas līkumo pa bedrēm, apbērdamas ar putekļu kārtu gājējus, kuri jau gadiem cer, ka arī šeit beidzot būs ietve un asfalts. „Cerēsim, ka būs trotuārs. Meita mācīsies Baložos, tāpēc gribu, lai būtu normāls ceļš, lai bērns var mierīgi iet no skolas un uz skolu,” pauž Medemciema iedzīvotāja Natālija.

Bedraino ceļa posmu lielākoties izmanto olainieši, jelgavnieki un pat dobelnieki, tāpēc Ķekavas domnieku vidū nekad nav valdījusi vienprātība, vai šis jautājums būtu jārisina par Ķekavas nodokļu maksātāju naudu. Tomēr tika lemts līdz ar būvniecības sezonas sākumu sākt arī ceļa rekonstrukciju.

„Iedzīvotāji mums ļoti sūdzas par šo ceļa posmu, arī tā uzturēšana ir ļoti dārga. Līdz ar to, rekonstruējot šo ceļa posmu, mēs finansiāli iegūstam, arī bērnu drošība mums ir ļoti svarīga,” pauž Ķekavas novada pašvaldības izpilddirektore Astrīda Vītola.

Projekts, kurā paredzēts sakārtot braucamo daļu, izbūvēt trotuārus un apgaismojumu, jāīsteno līdz 30. novembrim. Turklāt pēdējais mēnesis paredzēts dokumentācijas  sagatavošanai, bet būvnieki ceļa posmā gan parādījušies tikai  pagājušās nedēļas nogalē un šobrīd tiek iekārtota vieta trotuāram. „Aizķeršanās bija ar to, ka mēs meklējām finansējumu un pagājušajā gadā mums neizdevās īstenot šo projektu. Tikmēr kūdras fabrika izbūvēja optisko kabeli, un diemžēl nācās pārstrādāt tehnisko projektu, bet šobrīd viss ir sakārtots un darbi ir sākušies,” stāsta Vītola.

Ceļa posma, kurš Ķekavas novada teritorijā nes Rīgas ielas nosaukumu, sakārtošana izmaksās gandrīz 384 000 eiro, no kuriem 70% ir aizņēmums Valsts kasē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt