Pēc dalības akcijā Ukrainas atbalstam atstādina Jelgavas ukraiņu biedrības vadītāju

It kā zaudētas uzticības dēļ pārdesmit cilvēku kopsapulcē Jelgavā no valdes priekšsēdētājas amata klusi atstādināta vietējās ukraiņu biedrības «Džerelo» vadītāja Tatjana Lazda, kā arī iecelta jauna valde. Pati Lazda slimības dēļ sanāksmi nav apmeklējusi, par to uzzinot tikai vēlāk.

Jelgavas ukraiņu biedrība sabiedrības uzmanībā nonāca pēc 26.janvārī notikušā piketa pie Krievijas vēstniecības. Raidījums «Nekā personīga» pirms pāris nedēļām ziņoja, ka Jelgavas domes vadītājs Andris Rāviņš (ZZS) saviem paziņām biedrībā paudis nepatiku par Lazdas un citu jelgavnieku dalību protestos pret Krievijas agresiju Ukrainā. Vēlāk gan dome to noliedza.

Kā stāsta Lazda, viņasprāt, biedrības vadības maiņa notikusi nelikumīgi, tādēļ pēc izveseļošanās viņa plāno sasaukt biedrības kopsapulci. Lazda gan uzsver, ka liela loma centienos no «viņas atbrīvoties» ir tieši Jelgavas domei, kas biedrību dāsni finansē un grib paklausību, iztiekot bez Krievijas kritikas un skaļa atbalsta Ukrainai.

„Rāviņam nepatika, ka Jelgavas iedzīvotāji piedalās akcijā. Tā ir naida kurināšana Jelgavā, un atbalsta Jelgavas dome. Tajā sapulcē piedalījās Integrācijas pārvaldes vadītāja. Jelgavā ir tā, ka – lai būtu klusums un viss. Klusums no viens puses, klusums no otras puses – un tā ir integrācija. Mūsu pilsētā ir ļoti daudz prokrievisko cilvēku, un tagad viņi skaļi bļauj „mēs par draudzību ar Krieviju un visas sankcijas ir smieklīgas”,” stāsta Lazda.

No ukraiņu biedrības «Džerelo» vadītājas amata atstādinātā Tatjana Lazda
  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti