Dienas ziņas

Rēzeknes pansionātā 26 Covid-19 slimnieki

Dienas ziņas

Kauguros atklāta vājredzīga cilvēka gleznu izstāde

Pēc Covid-19 uzliesmojuma katastrofāli trūkst darbinieku

Pēc Covid-19 uzliesmojuma Saulkrastu slimnīcā slēdz dienas stacionāru un traumpunktu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 7 mēnešiem.

Pēc Covid-19 uzliesmojuma Saulkrastu slimnīcā ir slēgts dienas stacionārs un traumpunkts, informēja slimnīca. Lielākā problēma esot darbinieku trūkums, jo tik mazā iestādē visi darbinieki  kontaktējušies gan ar klientiem, gan savstarpēji.    

28. oktobrī slimnīcā tika konstatēta apjomīga Covid-19 vīrusa izplatība, kā rezultātā ir inficēti vismaz 26 cilvēki, tajā skaitā, 10 darbinieki.

 “Saulkrastu slimnīcas” valdes locekle Santa Ancāne informēja, ka, reaģējot uz šo ārkārtas situāciju, pieņemts lēmumus par dienas stacionāra un traumpunkta slēgšanu no 29. oktobra līdz 9. novembrim.

Slimnīcas vadība ir apzinājusi lielāko daļu kontaktpersonas, kurām sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru tiek lūgts veikt Covid-19 testu.

Slimnīca īpaši aicinām pieteikties tos pacientus, kuri laikaposmā no 23.oktobra līdz 26.oktobrim apmeklējuši Saulkrastu slimnīcas traumpunktu vai ķirurgu konsultācijas.

Uzziņas tālruni Covid-19 jautājumos: 67387661 darba dienās, laikā no 08:30 līdz 17:00 (pārtraukums no 12:30 līdz 13:00). PSIA “Saulkrastu slimnīca” administrācijas uzziņu tālrunis: 67952700

Lai nodrošinātu pakalpojumu sniegšanu citiem cilvēkiem, kuriem nepieciešama medicīniskā aprūpe vai konsultācijas, ievērojot visus drošības pasākumus, turpinās darboties Saulkrastu poliklīnika, kurā pieņems ģimenes ārsti  un ārsti speciālisti pēc iepriekšējā pieraksta.

Neskatoties uz drošības pasākumiem, kurus slimnīca veica saskaņā ar Veselības ministrijas un Nacionālā veselības dienesta norādījumiem, lēmums par visu darbinieku un visu pacientu Covid-19 testu veikšanu pieņemts pēc tam, kad tika saņemta informācija par viena Sociālās aprūpes mājas klienta inficēšanos.  

Saulkrastu slimnīca dara visu iespējamo, lai apturētu Covid-19 izplatību Saulkrastos, un aicina sabiedrību strikti ievērot sociālās distancēšanās noteikumus.  

Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Normunds Līcis  (Latvijas Reģionu apvienība) stāstīja, ka “jau līdz šim bija ierobežota apmeklētāju pieņemšana, bet tagad ir vēl daudz stingrāk. Vēl papildus ir slēgtas dažādas saimnieciskās ieejas utt. Papildus uzstādām arī vēl dezinfekcijas līdzekļus.”

Infekcijas avots Saulkrastu slimnīca un aprūpes māja atrodas vienā ēkā ar poliklīniku un traumpunktu. Poliklīnikas durvis gan ir atvērtas apmeklētājiem, jo tām ir atsevišķa ieeja.

Slimnīca un aprūpes māja darbu turpina, bet tas esot ļoti sarežģīti. Aprūpes mājas direktore Jogita  Skujiņa skaidroja, ka iestādē ir tikai 30 klienti, tāpēc visi darbinieki  faktiski esot kontaktējušies ar visiem klientiem. Lai gan saslimušajiem joprojām simptomu neesot, viņi no pārējiem klientiem atdalīti, bet problēma esot darbinieku trūkums.

“Lai normāli nodrošinātu diennakts darbu, ir 4 vai 5 slodzes.  Šobrīd mums dienā ir divi cilvēki bez medmāsas un apkopējas. To mēs varam nodrošināt, bet šie darbinieki iet arī pie Covid-19 inficētajiem klientiem. Protams, ar visu pārģērbšanos, dezinfekciju, bet nodrošināt individuālu aprūpi viņiem mēs nevaram,” stāstīja Jogita  Skujiņa.

Lai situāciju risinātu, tikšot meklēti brīvprātīgie palīgi, kuri gan uz laiku tikšot pieņemti darbā.  

Pašvaldībā cer, ka izdosies panākt, lai vismaz īslaicīgi Saulkrastos ierīkotu testēšanas punktu vai piešķirtu siekalu testus. Pašreiz tuvākā iespēja nodot analīzes saulkrastiešiem ir tikai galvaspilsētā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti