Panorāma

Slimnīcā bažas par būvniecības projektu

Panorāma

PVN shēmās Slovākijā – arī Latvijas uzņēmums

Par meža darbu apturēšanu – tiesa

Pēc centieniem apturēt kailcirti Īles mežā vides aktīvistei nākas stāties tiesas priekšā

Vides aktīvistei Anitai Biseniecei, kura šā gada janvārī aktīvi nostājās pret kailcirti Īles partizānu bunkura apkaimē, tagad jāstājas tiesas priekšā. Sievieti tiesā par nelikumīgas sapulces vai mītiņa organizēšanu meža izstrādes darbu laikā. Viņa šo apsūdzību sauc par farsu. Meža darbu veicēji savas pretenzijas pret sievieti ir atsaukuši, bet policija lietu izmeklēja un nosūtīja materiālus tiesai pēc uzņēmuma “Latvijas Valsts meži” iesnieguma.

Vides gide Anita Biseniece kopā Latvijas Aizsargu organizācijas pārstāvi Valdi Maksimovu un vēl kādu vietējo dabas draugu janvāra beigās uz laiku apturēja meža darbus starp Māras birzi un Īles partizānu bunkuru. Viņi lūdza sargāt mellenājus. Savukārt ''Latvijas Valsts meži'' skaidroja, ka tikai pēc kailcirtes iespējams mežu atjaunot, iestādot to no jauna.

Konflikts uz meža ceļa samilza, iesaistījās “Latvijas Valsts mežu”  drošības dienests, un tika izsaukta Valsts policija. Anitai Biseniecei tas nu beidzies ar tiesu. Viņu tiesā pēc administratīvo pārkāpumu kodeksa panta par nelikumīgu sapulču un piketu rīkošanu.

Vienīgie, kam tiešām varēja būt iebildumi pret pārtrauktajiem darbiem un dīkstāvi, bija izstrādes veicēji. Bet viņiem pret Anitu pretenziju nav. “Es vispār uzskatu, ka tas ir farss! Kaut ko vajadzēja piešūt, nu tad piešuva,” saka Anita.

Dobeles policijas iecirkņa priekšnieks labi atceras šo lietu. Sākotnēji Auces kolēģi reaģējuši uz izsaukumu, pēcāk lieta virzīta jau pēc oficiāla iesnieguma. “”Latvijas Valsts meži” oficiāls iesniegums. Un, pēc pantiem skatoties, jā, kvalificējams kā nesankcionēts pikets, sapulce, mītiņš vai cits masu pasākums,” skaidro Valsts policijas Dobeles iecirkņa priekšnieks Aigars Bite.

“Latvijas Valsts mežu” Zemgales reģiona izpilddirektors Juris Jumītis gan noliedz, ka būtu konflikts: “Tas nav konflikts. Mēs darām savu darbu, zaļie dara savu darbu.” Jumītis skaidro, ka trīs vides aktīvisti pārkāpuši darba drošības noteikumus, bet to, kāpēc no trim tiesā tikai Anitu, nezina.

Lietu Dobeles tiesā turpinās skatīt pirmdien. Tiesnesis lietas izskatīšanas laikā no komentāriem atturas. Iespējamais sods ir brīdinājums vai naudas sods – vairāk nekā 300 eiro. Vides aktīvisti jau pauduši gatavību notiesājoša sprieduma gadījumā Anitai piespriesto soda naudu savākt ziedojumu veidā. 

Jāpiebilst, ka vides aktīvistu akcija nemainīja uzņēmuma „Latvijas Valsts meži” ciršanas  plānus. Pirms aptuveni sešiem gadiem Īles meža masīvs 3000 hektāru platībā kļuva par rekreācijas mežu – tas nozīmē, ka saimnieciskā darbība tur nav prioritāte. Meža ceļu starp Māras birzi un Īles partizānu bunkuru dabas aizstāvji sauc par tūrisma taku un uzskata, ka tās apkārtnē ir jābūt mežam un melleņu cirsmām. Savukārt "Latvijas Valsts meži" šajā meža masīvā iecerējuši kailcirti saskaņā ar mežu apsaimniekošanas plānu.     

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti