Pašvaldību savienības padomnieks: Priekšvēlēšanu laikā dominē «kreisais populisms»

Pirms šovasar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām "dominē kreisais populisms", un ar to pašlaik nodarbojas visas valdības koalīcijā esošās partijas. Šādu viedokli Latvijas Televīzijas raidījumā "Tieša runa" trešdienas vakarā pauda Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) vecākais padomnieks Māris Pūķis.

Viņš skaidroja, ka "kreisais populisms" izpaužas tādā veidā, ka tiekot solīts valsts budžeta naudu sadalīt taisnīgāk, ieviest progresivitāti nodokļos vai "atlaist" nodokļus. "Kaut kādā veidā izdabāt trūcīgākajiem cilvēkiem," teica LPS padomnieks.

Pēc viņa teiktā, līdzīgas iezīmes pirms pašvaldību vēlēšanām bija vērojamas arī iepriekš, piemēram, labs solis izrādījies mēģinājums ieviest bezmaksas sabiedrisko transportu kādā pašvaldībā vai arī nodokļu atlaides, kam arī bijis objektīvs pamats.

Pūķis gan norādīja, ka balsstiesīgie savu izvēli pašvaldību vēlēšanās, visticamāk, izdarīs, vadoties pēc vienkāršiem un sadzīviskiem principiem.

Līdzīgu viedokli pauda arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvis Edgars Zalāns, norādot, ka, piemēram, pensionāri, kas līdz šim saņēmuši pašvaldības atbalstu, pievērsīs uzmanību tam, vai viņi pašvaldības labumus saņems arī nākotnē.

Finanšu eksperts Ģirts Rungainis norādīja, ka, visticamāk, pašvaldību vadība pēc vēlēšanām būtiski nemainīsies, un vietvarās turpinās valdīt "lokālās elites". "Tās izmaiņas būs ļoti marginālas," uzskata Rungainis.

Pūķis gan zināja teikt, ka iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās nomainījās apmēram trešā daļa vietvaru vadītāju. "Ilgai sēdēšanai" pašvaldības vadībā ir arī pozitīvā puse, jo "vienā vēlēšanu periodā nekādus dižos darbus izdarīt nevar".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti