Dienas notikumu apskats

Igaunijas tiesa par spiegošanu Krievijas pilsonim piespriedusi 5 gadu cietumsodu

Dienas notikumu apskats

Valdība tomēr panāk vienošanos par nodokļu reformu

Pašvaldība vērtēs Jelgavas bērnunama vadītājas atbilstību amatam

Pašvaldība vērtēs Jelgavas bērnunama vadītājas atbilstību amatam

Jelgavas dome vērtēs Jelgavas bērnunama vadītājas Maijas Neilandes atbilstību amatam, uz ko jau iepriekš aicināja neatkarīgie eksperti, kuriem pēc bērnunama apmeklējumiem radās bažas par vairākiem pārkāpumiem un vardarbību pret bērniem, par ko vēstīja sabiedrisko mediju stāstu sērija “Sistēmas bērni”.

Jelgavas dome saņēmusi vēl vienu Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vēstuli, kurā dokumentēti iespējamo bērnu tiesību pārkāpumu pārbaužu rezultāti un izvirzīti vairāki uzdevumi pašvaldībai. Vēstulē ir arī rekomendēts izvērtēt  bērnunama vadītājas Maijas Neilandes atbilstību ieņemamajam amatam.

Lai gan Jelgavas domes vadība iepriekš noliegusi, ka bērnu tiesību pārkāpumi bērnunamā varētu būt, un paudusi, ka uzticoties saviem dienestiem, otrdien, 9.maijā, domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (Zaļo un Zemnieku savienība) tviterī paziņojis, ka pieņemts lēmums izveidot iesaistīto jomu pašvaldības speciālistu komisiju, kas uzraudzīs inspekcijas uzdoto uzdevumu izpildi un izvērtēs arī Neilandes atbilstību amatam.

Plašākiem komentāriem Rāviņš otrdien neatsaucās, norādot, ka visu, ko vēlējies, pateicis internetā, un neesot arī laika. Tāpat citiem atbildīgajiem pašvaldības pārstāvjiem nebija laika sarunai.

Direktore Neilande, kas bērnunamā strādā vairāk nekā 20 gadus un kuras vārds arīdzan figurē vairākās iespējamās vardarbības epizodēs, iepriekš paudusi, ka pati atkāpties negrasās.

Jau ziņots, ka par dažādiem pārkāpumiem un iespējamiem vardarbības gadījumiem Jelgavas bērnunamā, kas fiksēti daudzos iesniegumos bērnu tiesības sargājošajām iestādēm, ir uzsāktas trīs administratīvo pārkāpumu lietas, viena gan ir izbeigta. Saskaņā ar liecībām kā soda mērs pret bērniem izmantota arī bērnu sūtīšana uz attālām internātskolām un nepamatota ievietošana psihoneiroloģiskajā slimnīcā. Iespējams, ir pamats uzskatīt, ka problēmas apmērus ilgstoši notušējusi arī Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti