Pasaules latviešu jaunatnes seminārs «2x2» pulcēs jauniešus no 11 valstīm

Ar atklāšanas pasākumu trešdien, 11.jūlijā, plkst.10 Rīgas Centrālajā pasažieru dzelzceļa stacijā sāksies pasaules latviešu jaunatnes seminārs "2x2", kurā piedalīsies vairāk nekā 100 latviešu jauniešu no 11 pasaules valstīm, informē simtgades "2x2" semināra vadītājs Andris Grafs. 

Atklāšanā piedalīsies arī bijusī "2x2" dalībniece, Latvijas eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga un kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība). Notiks arī pirmizrāde dokumentālai īsfilmai par "2x2" vēsturi un šīs kustības nozīmi latviskās identitātes stiprināšanā ārpus Latvijas.

Simtgades "2x2" semināra norises vieta ir Zaļenieku muiža Jelgavas pusē. Šī ir piektā reize, kad "2x2" seminārs notiek Latvijā un vienuviet pulcē latviešu jauniešus no Latvijas un dažādām pasaules valstīm.

Šogad semināram pieteikušies vairāk nekā 100 jaunieši no Latvijas, ASV, Beļģijas, Lielbritānijas, Igaunijas, Francijas, Vācijas, Zviedrijas, Kanādas, Austrālijas un Korejas.

Semināra mērķis ir stiprināt latvietību, diskutēt par mūsdienu Latviju, latviešu valodas un kultūras nākotni un jauniešu lomu tajā, veidot dedzīgu, apzinīgu latviešu jaunatnes darbinieku saimi.

"Visiem jauniešiem tā būs vērienīga un iedvesmojoša pieredze, kas atstās pēdas – dziļāku izpratni par latvietību, jaunas zināšanas un intereses, draugus un domubiedrus," uzsver Grafs.

Jaunieši seminārā iegūs zināšanas par latviešu kultūru un mākslu, kritisko domāšanu un argumentāciju, sevis un citu vadīšanu, latviešu valodu, politiku un sabiedrības līdzdalību, uzņēmējdarbību, kā arī sevis iepazīšanu un savu spēju attīstīšanu.

"2x2" kustību trimdā uzsāka 1964.gadā Brunis un Biruta Rubesi kā semināru trimdas latviešu jauniešiem augstskolas vecumā. Toreiz jauniešu pulcēšanās rīkotas, lai otrās paaudzes trimdas latvieši iemācītos pamatzināšanas par Latviju, tās vēsturi un latviešu kultūru. Rīkošanā piedalījās aktīva sabiedriska grupa, kuri motivēja jauno paaudzi turpināt cienīt savu latvisko identitāti: Vaira Vīķe-Freiberga, Baiba un Baņuta Rubesas, Solveiga un Zigis Miezīši, Pauls Raudseps, Krišjānis Kariņš, Aivars Osvalds, Lolita Ritmane, Uldis Grava, Nils Muižnieks, Lorija Vuda un daudzi citi.

Tieši no "2x2" semināriem astoņdesmitajos gados radās pazīstamās ģimeņu nometnes "3x3".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti