Pusdiena

Pusdiena 15.03.2016

Pusdiena

Tramps un Klintone turpina uzvaras gājienu ASV priekšvēlēšanās

Pārtikas pakas trūcīgajiem kļūs lielākas

Pārtikas pakas trūcīgajiem kļūs lielākas

Labklājības ministrijā plāno palielināt pārtikas paku saturu trūcīgajiem Latvijas iedzīvotājiem. Piešķirt pārtikas paku saturam lielākus līdzekļus iespējams trūcīgo skaita sarukuma dēļ. Pērn izdalīts aptuveni 300 000 pārtikas paku un 50 000 higiēnas paku. Šogad trūcīgajiem, kuru ģimenēs ir bērni, sāka izdalīt arī skolas piederumus, un līdz jūnijam ar izziņu tos var saņemt arī par pērno gadu

Rīgā, Gaiziņa ielā, pusdienlaikā pēc pārtikas un higiēnas preču pakām rindā gaida aptuveni pieci cilvēki. Vairums Latvijas Radio uzrunāto atzīst, ka vēlētos lielākas pārtikas pakas:

„Vispār jau paciņas ir mazas, bet labi, ka vismaz tik daudz dod,” saka Liene.

Turpretī Lidijai pārtikas pakas saturs šķiet pietiekams. Viņas pensija ir aptuveni 115 eiro. „Man pietiek, es dzīvoju viena. Makaroni man uzkrājas. Cukurs ir tikai glāze. Tas, protams, ir maz, bet vismaz kaut kas.”

Savukārt Ligitas invaliditātes pensija ir 64 eiro. „Sociālā nodaļa arī tikpat daudz man piemaksā. Nu un par dzīvokli samaksā. Bet ir viens „bet” – zālēm man nepietiek. Tad es esmu priecīga, ka man ir tā makaronu paka, jo es nesmādēju makaronus. Nu un tā es velku savu dzīvību.” Ar saņemto paku gan viņai nepietiek.

Ar lielāku atbalstu trūcīgie iedzīvotāji var rēķināties no šī gada 1.jūnija. Labklājības ministrijā lēš, ka trūcīgo personu samazinājums ir aptuveni par 20% no visu trūcīgo kopskaita. Rezultātā Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākām personām vadošajai iestādei radusies iespēja paplašināt pārtikas paku saturu. „Klāt nākusi vēl bez esošajiem produktiem kartupeļu biezputra, kas iepriekš nebija. Arī sautēta cūkgaļa, iepriekš bija sautēta liellopu gaļa konservos, tagad arī sautēta cūkgaļa papildu vēl. Un arī olu pulveris, kas arī iepriekš nebija. Iepriekš makaronu bija kilograms, tagad mums ir plānots palielināt makaronu saturu uz 1,5 kg. Cukurs arī ir palielināts no 250 gramiem uz 400 gramiem,” stāsta fonda eksperte Zane Kaljo.

Palielinās arī higiēnas paku saturu - turpmāk izsniegs vairāk veļas pulvera.

Tāpat cilvēkiem vairs nebūs jāizvēlas starp pārtikas pakas saņemšanu un zupas virtuves apmeklējumu.

„Ja viņš negrib gatavot pats mājās vai viņam nav tādas iespējas, tad viņš savu paku varēja veltīt zupas virtuvei un apmeklēt šo zupas virtuvi. Tagad cilvēks var saņemt vienlaikus. Viņš var izvēlēties - vai nu darīt tāpat kā līdz šim, teikt, ka viņš negrib šo paku, bet tad viņam obligāti nav jāiet pēc pakas, viņš var uzreiz iet uz zupas virtuvi. Vai arī cilvēks var saņemt atbalstu gan šīs pakas veidā, gan arī iet uz zupas virtuvi,” stāsta Kaljo.

No janvāra trūcīgie, kuru ģimenēs ir bērni no piecu līdz 16 gadu vecumam, var saņemt arī skolas piederumus vai skolas somu. Vidēji gadā ministrijā plāno izsniegt aptuveni 15 tūkstošus skolas piederumu paku. Lielākajā daļā no paku izdales vietām darbojas biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts”.

Pārtikas programmas vadītāja Alla Žarkova norāda, ka gada pirmajos divos mēnešos izsniegti aptuveni četri ar pusi tūkstoši skolas piederumu paku un aptuveni 700 skolas somu. „Līdz 10.jūnijam var saņemt par 2015.gadu, ja ir izziņa uz rokas, tikai uz izziņas pamata. Un, ja ir izziņa par 2016. gadu, var saņemt somu vai skolas piederumus,” stāsta Žarkova.

Tikmēr maznodrošināto skaits, kas tāpat kā trūcīgie cilvēki vēlas saņemt pārtikas pakas, ir samazinājies, saka gan Sarkanajā Krustā, gan ministrijā. Cilvēki esot vairāk informēti. Kopš programmas sākuma pērnā gada maijā cilvēki ilgu laiku nāca, zvanīja un taujāja, vai šādas pakas ir paredzētas arī maznodrošinātajiem, bet šobrīd, pēc Allas Žarkovas teiktā, zvana vairs tikai retais.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti