Panorāma

Ziemassvētku noskaņas arī Kijivā

Panorāma

Panorāma

Akūta nepieciešamība pēc siltām drēbēm

Aicina ziedot siltas drēbes – šobrīd pēc tām ir akūta nepieciešamība

Ar aicinājumu atdot vairs nevajadzīgās ziemas drēbes, fonds "Ziedot.lv" atklājis akciju "Silto drēbju dienas". Tās nepieciešamas gan grūtībās nonākušajām ģimenēm Latvijā, gan kara bēgļiem no Ukrainas. Pārstāvji stāsta, ka pašlaik noliktavas ir tukšas, taču saucieni pēc palīdzības no iedzīvotājiem kļūst arvien skaļāki.   

Labdarības organizāciju noliktavas pārstāvji stāsta, ka ir grūti iedomāties vietu Latvijā, no kuras iedzīvotāji palīdzību nelūgtu. Taču bāzē redzamas pārsvarā izejamās drēbes un ar tām sasildīties nevar. 

Līdz ar ziemas iestāšanos ziedošanas vietas saucienus pēc palīdzības saņem diendienā. Taču nevar palīdzēt. Vien pāris sieviešu jakas un daži bērnu kombinezoni – tas ir viss, kas palicis noliktavā.

"Viņi zvana pirmdienā, un es pierakstu uz piektdienu. Tad viņi nāk. Tagad nav pieraksta, jo nav, ko piedāvāt viņiem.  Ir tādi, kuri dzīvo netālu, un tad viņi brauc un kaut ko meklējam, ko varam, palīdzam," stāstīja labdarības noliktavas pārstāve Tatjana Illarionova.

Ir vajadzīgas siltas ziemas jakas, bērnu zābaki, cimdi, cepures, šalles. Ļoti nepieciešams vīriešu ziemas apģērbs, stāstīja noliktavā. Prasa arī  segas.

Tāpēc fonds "Ziedot.lv" sāk akciju "Silto drēbju dienas", kuras norisināsies šajās brīvdienās.

"Kā jau mēs te redzam, ir pieejamas drēbes, kas ir plānās vasaras drēbes, bet ārā ir auksts un netipiski ātri ir uzkritis sniegs... Gan Latvijas trūcīgie iedzīvotāji visā Latvijā, gan arī kara bēgļi no Ukrainas ir divas lielas mērķauditorijas, kam palīdzēt," skaidroja Illarionova.

Šāda akcija norisinās otro reizi, un ziedotāju aktivitāte pagājušogad bijusi liela.

"Pagājušogad mēs saskārāmies ar ļoti lielu atsaucību, un bija tādi gadījumi, kad tēvs ar dēlu nāk garām stendam un es jau noskatos, ka dēlam jaka ir nedaudz par mazu. Nepaiet ne pusstunda un ģimene atgriežas, un dēlam ir jauna jaka un vecā jaka – tīra un izmazgāta – nonāk "Silto drēbju dienās." Tika saziedotas 100 tonnas ziemas apģērbu. Tiešām ļoti kvalitatīvas jakas, zābaki. Faktiski mēneša laikā visas šīs 100 tonnas izgāja pa Latviju un tika nodotas adresātiem," pastāstīja Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

9. un 10. decembrī tirdzniecības centros "Spice" un "Akropole Alfa" no plkst.12.00 līdz 18.00 iedzīvotāji var ziedot siltās drēbes. Līdz rītdienai tās var nogādāt arī "Ziedot.lv" birojā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti