Labrīt

Vācijā nākas uzturēt pustukšās patvēruma meklētāju mītnes

Labrīt

Eiropas Savienība gatavojas Eiropas Parlamenta vēlēšanām

Partiju vizītkartes: 2. saraksts – Jaunā konservatīvā partija

Partiju vizītkartes: 2. saraksts – Jaunā konservatīvā partija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Partija izveidota pirms iepriekšējām Saeimas vēlēšanām. To 2014.gada 17.maijā kopā ar domubiedriem nodibināja Jānis Bordāns – bijušais „Latvijas ceļa” un Nacionālās apvienības politiķis un kādreizējais tieslietu ministrs. Vēlēšanās tai izdevās iegūt tikai 0,7% vēlētāju balsu.

Plašāku atpazīstamību partija iemantoja pērn, kad tai pievienojās bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece Juta Strīķe un kādreizējais KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājs Juris Jurašs. Pērn notikušajās pašvaldību vēlēšanās Jaunā konservatīvā partija ieguva vairāk nekā 13,4% vēlētāju balsu Rīgā un ir pārstāvēta vēl 11 pašvaldībās.

Kandidāti

Jaunā konservatīvā partija pieteikusi 115 kandidātus. Viņu vidū ir visi Rīgas domes deputāti, kas pērn ievēlēti no partijas saraksta.

Jānis Bordāns startē ar pirmo numuru Vidzemes vēlēšanu apgabalā, Juta Strīķe ir Rīgas vēlēšanu saraksta līdere, bet Juris Jurašs – Kurzemes vēlēšanu apgabala „pirmais numurs”. Latgales vēlēšanu apgabala saraksta līdere ir Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas vadošā pētniece Ilga Šuplinska.

No Jaunās konservatīvās partijas saraksta šajās Saeimas vēlēšanās startē arī dziedātāja Ieva Akuratere, transporta jautājumu eksperts Tālis Linkaits un Jūrmalas domes deputāte, kultūrsocioloģe Dagmāra Beitnere-Le Galla.

Programma

Jaunā konservatīvā partija piedāvā būtiski, proti, par 30% samazināt valsts un pašvaldību sektorā strādājošo skaitu, visas lielās ostas pārņemt valsts kontrolē un samazināt ministriju skaitu no pašreizējām 13 līdz 8. Partija piedāvā apvienot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, Drošības policiju un Satversmes aizsardzības biroju vienā Nacionālās drošības birojā. Tāpat tā vēlas maksātnespējas administratorus pakļaut valstij.

Nodokļu jomā Jaunā konservatīvā partija ir visai dāsna – sola jau nākamgad palielināt minimālo mēnešalgu, neapliekamo minimumu celt līdz 500 eiro mēnesī, bet minimālās pensijas apmēru – līdz 200 eiro mēnesī. Apņemas atcelt nekustamā īpašuma nodokli „saprātīga izmēra” pirmajam mājoklim, būtiski paaugstināt mediķu algas.

Programmā iekļauts arī solījums samazināt obligātā iepirkuma komponentes maksājumus uz pusi un panākt medikamentu cenu samazināšanos par vismaz 30%. Jaunā konservatīvā partija gatavojas aizliegt ātro kredītu reklāmas un visai stingri ierobežot azartspēles, nosakot, ka spēļu zāles var darboties tikai četru un piecu zvaigžņu viesnīcās.

Partijas nostāja

Uz Latvijas Radio jautājumiem atbild Jaunās konservatīvās partijas premjera kandidāts Jānis Bordāns.

Latvijas Radio: Vai atbalstāt jaunu reģionālo reformu?

Jānis Bordāns: Latvijā ir neefektīva līdzekļu izmantošana gan valstī, gan pašvaldībās. Tas ir tas jautājums. Nevis ir vai nav pašvaldības. Tās var būt mazākas un var būt lielākas. Svarīgi, lai tiktu efektīvi izmantoti līdzekļi.

Vai atbalstāt ideju par vienotas Eiropas armijas izveidi?

Kā ideju es to noteikti atbalstu. Ja par to lēmumi tiks pieņemti jau ar atbildīgajām personām, tad es varēšu par šo lietu nopietni runāt un teikt – atbalstāms vai neatbalstāms.

Kā piedāvājat risināt darbaspēka pieejamības problēmu? Vai atbalstāt darbaspēka ievešanu?

Darbaspēks mums ir pašiem, un darbaspēku iespējams arī piesaistīt no tiem cilvēkiem, kas ir izbraukuši. Tas sasaucas ar mūsu plānu veidot Latviju nevis par zemo ienākumu zemi, bet par augsto ienākumu zemi.

Partijas finanses

Kopš pašvaldību vēlēšanām aizvadītā gada jūnijā Jaunā konservatīvā partija ziedojumos saņēmusi gandrīz 131 tūkstoti eiro. Lielākā daļa ziedojumu ir nelieli – tie nepārsniedz 500 eiro vienā reizē. Partijai regulāri ziedo gan tās līderis Jānis Bordāns, gan viņa dēli Toms un Ernests.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja datu bāzē redzams, ka dāsnākais Jaunās konservatīvās partijas sponsors ir bijušais apdrošināšanas kompānijas „BTA” padomes priekšsēdētājs Gints Dandzbergs. Viņš šogad ziedojis 21 500 eiro. Pa 10 tūkstošiem eiro Jaunajai konservatīvajai partijai ziedojuši arī viņa brāļi Marts Dandzbergs un Pauls Dandzbergs. Vēl 10 tūkstošus eiro partijas atbalstam atvēlējis Latvijas goda konsuls Teksasā Pēteris Aloizs Ragaušs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti