Panorāma

Panorāma

Panorāma

Nevienojas par Saeimas Prezidiju

Partiju reitingi oktobrī

Partiju reitingi: ZZS popularitāte krīt, lielākais pieaugums – Saeimas jaunpienācējiem

Ja Saeimas vēlēšanas notiktu 3. novembrī, parlamenta sastāvs līdzinātos ievēlētajai 13.Saeimai. Šādu ainu atklāj partiju reitingi, ko laikā no 13. līdz 23.oktobrim veica pētījumu centrs SKDS pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma. 

Lielākais atbalsts aizvien būtu partijai "Saskaņa" - 19,2 %. Pēc vēlēšanām partijas reitings ir pieaudzis par 2%. Tālāk seko seko "KPV LV" - 11,5% un  Jaunā konservatīvā partija (JKP) - 10,1%. Abām partijām, salīdzinoši ar septembri, arī reitings pieaudzis par vairākiem procentiem.

Līdzīga situācija ir arī apvienībai "Attīstībai/Par!", kas iekļuvusi 13.Saeimā. Oktobrī par apvienību balsotu 8,9% vēlētāju. Tad ar 8,4% seko Nacionālā apvienība, kurai arī ir reitinga pieaugums.

Sestajā vietā ar 5,4% noslīdējusi Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), piedzīvojot ievērojamu reitingu kritumu. Tai seko "Jaunā "Vienotība"" ar 4,4% un Latvijas Reģionu apvienība ar 4,2%, piedzīvojot reitinga kāpumu.

"Progresīvie" saņēmuši 1,7% atbalstu un Latvijas Krievu savienība - 1,4%.

Aplūkojot, kā sarucis neizlēmušo skaits, secināms, ka vēlētāji izlēmuši par labu partijām, kurām reitings pieaudzis. Tomēr to skaits, kas arī tagad nepiedalītos vēlēšanās, saglabājas samērā stabils - 12,6%.  

Ja neizlēmušo balsis sadalītos tieši proporcionāli savu izvēli izdarījušajiem, Saeimā iekļūtu astoņas partijas. Līdztekus tām, kas ievēlētas 13.Saeimā, iesprauktos arī Latvijas Reģionu apvienība.

Aptauju veica pētījumu centrs SKDS pēc LTV pasūtījuma. Aptauja no 13. līdz 23. oktobrim veikta visā Latvijas teritorijā, klātienē aptaujājot gandrīz 900 pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu. 

KONTEKSTS:

Septembrī reitingi liecināja, ka par "KPV LV" savu balsi gatavi atdot 6,2% vēlētāju, par JKP - 5,2% un par "Attīstībai/Par!" - 5%.

Savukārt vēlēšanās oktobrī par "Saskaņu" nobalsoja 19,8% vēlētāju, "KPV LV" - 14,25%, JKP - 13,59%, "Attīstībai/Par!" - 12,04%, NA - 11,01%, ZZS - 9,91% un par "Jauno Vienotību" - 6,69%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti