Panorāma

Lietuvas izlūki: Krievijai ir liela griba turpināt karu

Panorāma

Vadošie kandidāti EP vēlēšanās – tikai no Rietumeiropas

EP vēlēšanu reitingi martā – līderu maiņa

Partiju reitingi pirms Eiroparlamenta vēlēšanām: «Jaunā Vienotība» zaudē līderpozīciju Nacionālajai apvienībai

Pēc trim mēnešiem notiks Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas, kurām iesniegti 16 partiju saraksti. Jaunākie partiju reitingi liecina, ka "Jaunā Vienotība" (JV) ir zaudējusi savas līderpozīcijas un šo politisko spēku apsteigusi Nacionālā apvienība (NA).

Ja vēlēšanas notiktu martā, par Nacionālo apvienību balsotu 10,3% vēlētāju – tas ir par 0,3% vairāk nekā mēnesi iepriekš. Tādējādi Nacionālā apvienība izvirzījusies reitingu priekšgalā.

Savukārt līderpozīciju zaudējusi premjeres pārstāvētā "Jaunā Vienotība", par kuru marta sākumā gatavi balsot bija 9,3% aptaujāto, kas ir 0,9% kritums mēneša laikā.

Trešajā vietā ir partija "Saskaņa", kuras reitings kāpis par 0,5%, sasniedzot 6,8%.  

Pēc tam seko partija "Progresīvie", kurai martā ir 0,2% kāpums salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš un sasniegti 5,6%, bet "Latvijas attīstībai" – 5,4%, kas ir kritums par 0,4%, salīdzinot ar februāri.

Par 1% kāpis atbalsts partijai "Latvija pirmajā vietā" – martā par šo politisko spēku balsot sola 5,3% aptaujāto.

Savukārt atbalsts samazinājies partijai "Stabilitātei!", par kuru martā balsotu 4,1% (februārī – 4,7%), bet par "Apvienoto sarakstu" – 3,6% aptaujāto (februārī – 4,3%).

"Suverēnajai varai" atbalstu martā sola 2,6%, Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) – 2,4%, Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP) – 1,9%. Vienāds atbalsts – 1,3% – ir Centra partijai un "Kustībai "Par!"", "Apvienībai Jaunlatvieši" – 1,1%, bet zem 1% ir divi saraksti – "Tautas varas spēks" un "Tauta. Zeme. Valsts." ar attiecīgi 0,4% un 0,2% aptaujāto atbalstu.

Izvēli, par ko balsot, nav izdarījuši 21,4%, bet 17% atzina, ka vēlēšanās nepiedalīsies.

Ņemot vērā partiju popularitāti starp balsstiesīgajiem, kuri aptaujas brīdī bija izlēmuši, par ko balsot, un ņemot vērā pilsoņu gatavību piedalīties vēlēšanās, redzams, ka 5% barjeru martā pārvarētu astoņas partijas. Zem 5% barjeras patlaban arī ir astoņas partijas, tostarp koalīcijā esošā ZZS.

"SKDS" aptaujāja 1505 Latvijas pilsoņus. 

KONTEKSTS:

Eiropas Parlamenta vēlēšanas Latvijā notiks 8. jūnijā. Sarakstus pieteikušas 16 partijas, izlozēti arī vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti