De Facto

Valsts par sava īpašuma izmantošanu interesējas pēc tiesas aizrādījuma

De Facto

Trešdaļa vēlētāju vēl domā, par ko balsot

Vēlētāju izvēle septembrī: Saskaņas atbalsts krīt, pieaug JKP un A/Par!

Vēlētāju izvēle septembrī: Atbalsts «Saskaņai» krīt, pieaug JKP un «Attīstībai/Par!»

Ja Saeimas vēlēšanas notiktu rīt, parlamentā, visticamāk, iekļūtu septiņas partijas. Šādu ainu atklāj partiju reitingi, ko laikā no 8.līdz 18.septembrim veica pētījumu centrs SKDS pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma. Lielākais atbalsts aizvien būtu partijai "Saskaņa" – 17,2 procenti, taču tā piedzīvojusi arī lielākās izmaiņas starp partijām ar mīnus 4,3 procentpunktiem.

Nedaudz atbalsts sarucis Zaļo un Zemnieku savienībai, ko izvēlējušies 9,4 procenti (-2,1 procentpunkts). Gandrīz  nemainīgs atbalsts ir Nacionālajai apvienībai ar 6,9 procentiem (+0,8 procentpunkti), bet mazliet sarucis partijai "KPV LV" – tagad par to balsotu 6,2 procenti (-1,3 procentpunkti). Tām ar pozitīvu tendenci pret augusta aptauju seko Jaunā konservatīvā partija ar 5,2 procentiem (+2,3 procentpunkti) un "Attīstībai/Par!" ar 5,0 procentiem (+1,9 procentpunkti). Bet "Jauno Vienotību" atbalstītu 3,8 procenti respondentu (-1,3 procentpunkti).

Septembra vidū atbalsts Latvijas Reģionu apvienībai bija 2,2 procenti (-0,7 procentpunkti), Latvijas Krievu savienībai  - 1,7 (+0,5 procentpunkti), "No sirds Latvijai" - 1,5 procenti (-0,3 procentpunkti) un "Progresīvajiem" -  1,2 procenti (+0,3 procentpunkti).

Pārējo vēlēšanām pieteikto partiju saraksti nav sasnieguši pat pusprocenta atbalstu.

"Par alternatīvu" 0,4% (+0.3)

LSDSP/KDS/GKL 0,4% (+0,3)

''Latviešu nacionālisti'' 0,3% (+0,2)

Rīcības partija 0,3% (+0,3)

Latvijas Centriskā partija 0,2% (+0.1).

Nedaudz pieaudzis ir arī to aptaujas dalībnieku skaits, kas vēl nezina, par kuru sarakstu balsot. Tādu ir ceturtā daļa aptaujāto (25,5%, plus 2,5 procentpunkti), bet 12,7 procenti aptaujāto pateica, ka nepiedalīsies vēlēšanās (+0,7 procentpunkti).

Ja neizlēmušo balsis sadalītos tieši proporcionāli savu izvēli izdarījušajiem, Saeimā tad iekļūtu septiņas partijas: "Saskaņa" (27,8%), Zaļo un Zemnieku savienība (15,2%), Nacionālā apvienība (11,1%), "KPV LV "(10,1%), Jaunā konservatīvā partija (8,4%), "Attīstībai/Par"! (8,1%) un "Jaunā Vienotība" (6,1%). Šādi rēķinot, pārmērīgi tālu no piecu procentu barjeras nebūtu arī Latvijas Reģionu apvienība (3,6%), bet divu procentu robežu, kas pēc reāla vēlēšanu rezultāta ļauj saņemt valsts finansējumu, šajā aptaujas griezumā pārsniedz arī Latvijas Krievu savienība (2,8%) un "No sirds Latvijai" (2,4%). Ļoti tuvu ir "Progresīvie" (1,9%).

Aptauju veica pētījumu centrs SKDS pēc LTV pasūtījuma. Aptauja no 8. līdz 18.septembrim veikta visā Latvijas teritorijā, klātienē aptaujājot teju tūkstoš pilsoņu, kas sasnieguši 18 gadu vecumu. Šoreiz atšķirībā no augustā veiktās aptaujas izlasē iekļauti arī par 75 gadiem vecāki respondenti.

13 komentāri
Anonīms lietotājs 24784
Ja jau Ogrē Brīvības ielu pārdēvēs par Trampa ielu un šajā finansiāli sarežģītajā laikā kad skolas lividē un bezdarbnieku un aizbraukušo skaits pieaug, Ogrē būvēs bibliotēku kas izmaksās 9 miljoni Eiro (zināms ka būvniecība ir labākais veidz kā naudu novirzīt uz privātāmkabatām, tad vienīgais par ko vēlēt ir SASKAŅA.
Guntars K
Es neesmu sajūsmā par KPV, jo Kaimiņš ir izmainījies. Nogājis no kursa, kādā bija sākumā. Bet nav jau neviena cita par ko balsot. Saprotiet faktu - pie teikšanas tiks atkal tie paši cilvēki, tie paši zagļi. Paši redzat, ka pat par nopirktajiem ZZS joprojām balso. Un kas balso? Tie, kuriem šī partija pilnīgi neko nav devusi. Kaut viens zemnieks var nosaukt kaut vienu labo, ko tas komunists Brikmanis ir izdarījis? Nolaidis laukus līdz kliņķim. Tad te jāizvērtē nopietni, vai balsot par esošajiem zagļiem vai par klaunu, kurš neko nevarēs starp zagļiem izdarīt, bet vismaz par vienu zagli mazāk. Starp citu, ja Kaimiņš atsāks savu īsto ceļu, tad varbūt arī kas notiks līdzīgi kā ar Maximas traģēdiju. Piekrītat taču, ka bez viņa sen jau būtu aizmirsts un neviens nebūtu sodīts. Latvijā jau tā ir, ka par katru kriminālo darbību valsts sektorā tikai notiek pirksta pakratīšana. ZZS nozaga priekš vēlēšanām naudu un tagad atgrieza. Smuki. Normālā valstī viņi visi sēdētu aiz restēm.
Anonīms lietotājs 24752
A/Par ir liberasti kuru mērķos ir Latvijas iznīcināšana caur masu imigrāciju / migrantu importāciju un geju laulības. Principā 'Latvija ir priekš visiem' ideoloģija, kā jau viņu saukļi uz to norāda, 'Latvija kas nav priekš dažiem', ar tiem 'dažiem' domāts viena noteikta etniskā grupa - latvieši.
Anonīms lietotājs 18959
Neredzu, ka ar Maksimas lietu Kaimiņš būtiski kaut ko ir izdarījis. Bez ZZS ir arī citas partijas, piemēram PAR.
Anda Zahovska
Jaunai Vienotiibai buutu daudz vairaak piekriteeju,ja pieskaitiitu arii muusu,pensionaru balsis.Nejausi piezvaniija arii man,bet uzzinaajusi manu vecumu,atvainojaas un teica,ka zinas nem tikai liidz 65 gadu vecumam,bet balsot mees balsosim.
Guntars K
Un ar ko atšķiras jaunā vienotība? Tāda pati domāšana un tāda pati partijas elite ar plānu kā iztērēt nodokļus savām vajadzībām.
Anonīms lietotājs 17725
Lielisks pierādījums apgalvojumam, ka virs 65 gadu sliekšņa nedrīkstētu ļaut balsot nekādā gadījumā.
Valdis Bērziņš
Es varētu piekrist Anonīms lietotājs 24755 interpretācijai, zinot, ka KPV LV fani mēdz komunicēt tikai savā starpā (ne-savējo teksti viņiem ir pārāk sarežģīti un viņi vienkārši tos nesaprot) ar vienu iebildi, ka īsts KPV LV fans nezina % nozīmi un pielietojumu. Kas attiecas uz Anonīms lietotājs 24754 pretenzijā, tad Artūrs Savickis Tev pilnīgi pamatoti norādīja, lai Tu atver acis un izlasi pēdējo rindkopu, kur ir norādīta respondentu kopa. Bet ja nopietni, tad rakstā minētā tendence ir apsveicama un ceru, ka tā pieņemsies spēkā. Vēl drusku ir laiks.
Anonīms lietotājs 24755
Jūs slikti strādājat ja jūs aptaujājāt un sanāca KPV LV tik maz % . Mana aptauja liecina par 80% KPV LV un 20% kuriem neinteresē politika vispār.
Klavs Gerhards
Visi tik ļoti gudri, bet varbūt pastāstiet par ko esat iepriekšējās vēlēšanās balsojis un, kā esat apmierināts ar savu izvēli, ka tik pārliecināti mācat citus. Prieks jau, ka daudzi šobrīd jūtas ļoti gudri un spriest spējīgi. Tikai jautājums, kur jūs visi bijāt līdz šim? Varbūt balsojāt par ''labo darbu čempioniem'' ?
Artūrs Savickis
Kā būtu ar variantu, ka tavā aptaujāto paziņu lokā ir vieni vienīgi stulbeņi, kuri pavelkas uz lētu populismu un propagandu (pašlaik visa viņu bļaušana diemžēl noved pie - "viss pašlaik slikti, visu vajag izmainīt, tikai mēs neko labāku piedāvāt nespējam"). Tādi paši pamuļķi, kas ievēl Puķinus un Trampus - galvenais, ka vadonis kaut ko skaļi sola, un pumpē nacionālismu, kaut gan pret pašiem savākti neskaitāmi pierādījumi.
Anonīms lietotājs 24754
Kaut arī sižetā tiek runāts par to, ka būtu jānorāda "bāze", jeb respondentu kopa, vai nu es esmu akls, vai arī LSM to šajā sižetā tā arī nenorāda! Lūdzu nekavējoties pievienot šos datus šim rakstam!
Artūrs Savickis
Tu būsi akls, jo aptaujātā kopa definēta pēdējā paragrāfā.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti