Panorāma

Parlamentā saimnieko 6. Jauniešu Saeima

Panorāma

Panorāma

ZZS – populārākā partija. Telefonintervija ar Arni Kaktiņu.

Partiju reitingi: «Saskaņa» zaudē līderību, reitingu virsotnē – ZZS

2016.gada aprīlis kļuvis par mēnesi, kad pēc ilgstošas līderības partija  “Saskaņa”  zaudējusi pirmo vietu partiju popularitātes reitingā. Kā liecina socioloģisko pētījumu firmas SKDS dati, kas tapuši pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma, Latvijas balsstiesīgie vēlētāji patlaban visvairāk atbalsta Zaļo un zemnieku savienību (ZZS).

Ja Saeimas vēlēšanas notiktu rīt, par Zaļo un zemnieku savienību balsotu 20,3% pilsoņu. Un tas šobrīd pie varas esošo partiju padara par reitingu līderiem. ZZS atbalstītāju skaits, salīdzinot ar martu, audzis par 1,3 procentpunktiem.

Sociologs, SKDS direktors Arnis Kaktiņš gan norādīja, ka “Saskaņai” ir stabilāka vēlētāju bāze nekā ZZS. Tā kā pašlaik ZZS ir pozīcijā un partijai ir vara, no sabiedrības saktu punkta viņi bauda “varas eiforiju”. Taču praksē, visticamāk, būs grūti iedot sabiedrībai to, ko tā vēlas, tāpēc kaut kad ZZS reitingi piedzīvos kritumu, komentē Kaktiņš.

Ilgstoši pirmo vietu ieņēmusī partija “Saskaņa”  aprīlī noslīdējusi uz otro vietu un bauda nepilnu 19,8% vēlētāju atbalstu. Tajā pat laikā partijas atbalstītāju skaits ir audzis - par 0,3 procentpunktiem.

Trešajā vietā ir Nacionālā apvienība – arī ar lielāku atbalstītāju skaitu nekā mēnesi iepriekš. Tās reitings ir 9,1%. Ceturtā vieta ir partijai ”Vienotība”, par kuru aprīlī gatavi balsot 6%balsstiesīgo. 

Par Latvijas reģionu apvienību izvēli izdarītu 3,9%, bet par “No sirds Latvijai”- 1,9%, kas ir vēl mazāk nekā pirms mēneša.

Kaktiņš komentēja, ka “No sirds Latvijai” reitingu stāvoklis pašlaik nav apskaužams. Latvijā gan tradicionāli opozīcijas partijām sokas daudz smagāk, jo mediji tām pievērš mazāk uzmanības. Arī Ingunas Sudrabas partijas ir diezgan nemanāma, un šādi turpinoties, sociologs prognozē, ka diez vai partija varēs pretendēt uz 5% barjeras pārvarēšanu vēlēšanās.

Nākamā sarakstā ir Latvijas Krievu savienība – partija, kas nav Saeimā, taču tās atbalstītāju skaits ik mēnesi sāk palielināties un pašlaik sasniedz 1,5%. Kaktiņš skaidro, ka šī partija pamatā konkurē ar “Saskaņu”, jo runa ir par krievvalodīgajiem vēlētājiem.

Bet izrēķinot partiju popularitāti starp balsstiesīgajiem, kuri aptaujas brīdī bija izlēmuši, par ko balsot, redzams –, pārvarot 5% barjeru, parlamentā iekļūtu piecas partijas: ZZS, “Saskaņa”, Nacionālā apvienība, “Vienotība” un Latvijas Reģionu apvienība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti