Dienas ziņas

Uzņēmums pēc ugunsgrēka turpina darbu

Dienas ziņas

Darba tirgū zinošākā skola - Kuldīgā

Jaunpils BUB par ziedojumiem iegādājas ugunsdzēsēju auto

Par ziedojumiem nomaina Jaunpils brīvprātīgo ugunsdzēsēju auto

Pateicoties iedzīvotāju un vietējo uzņēmēju ziedojumiem, šogad Jaunpils Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrībai (BUB) izdevies veco "ziliņu" nomainīt pret mūsdienīgāku ugunsdzēsēju auto.

 

Brīvprātīgie ugunsdzēsēji glābšanas dienestam ir lieli palīgi,  jo viņi atrodas vistuvāk un vietējo apkārtni pārzina pilnībā.

Vēl pagājušā gada sākumā Jaunpils Brīvprātīgās ugunsdzēsēju biedrības vīri rādīja savu vēsturisko ''ziliņu'' un aicināja ikvienu ziedot mūsdienīgākas tehnikas iegādei. "Ir svarīga katra sekunde. Neiet runa par minūtēm. Dzīvoklis izdeg 15 minūtēs. Tukuma [dzēsējiem], lai atbrauktu līdz mums, vajag 20 minūtes," saka Jaunpils BUB valdes priekšsēdētājs Māris Lagzdiņš.

Tagad sapnis piepildījies. Garažā stāv no Zviedrijas atvests auto, kas iegādāts par saziedotajiem līdzekļiem, un Jaunpils glābēji saka lielu paldies visiem, kuri ziedoja kaut eiro.

"Pamazām, pamazām tā naudiņa sakrājās, un paveicās, ka šādu mašīnu atradām internetā, kas mums sanāca par to cilvēku saziedoto naudu. Labāks ir tas, ka viņa ir ekspluatācijā lētāka, pārvietošanās ātrums ir uz pusi lielāks. 120 kilometri stundā ar viņu var braukt. Viss, kā nākas," saka Lagzdiņš.

Šogad Jaunpils novadā notikuši divi ugunsgrēki. Vienā no tiem sevi jau pierādījis arī jauniegādātais auto, bet paši ugunsdzēsēji sevi pierādījuši sacensībās "Brašais ugunsdzēsējs". Turklāt šogad brīvprātīgo glābēju rindas papildinājuši arī vairāki jauni puiši, un tas nozīmē, ka iesāktais turpināsies arī nākotnē. "Obligāti ir vajadzīgi, (..) un tad jau [vēlāk] atbrauc ''lielie onkuļi'', un mēs varam viņiem palīdzēt," saka brīvprātīgais ugunsdzēsējs Kristaps Rozenvalds.

Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības ir atbalsts profesionālajiem glābējiem attālākajās lauku teritorijās. Brīvprātīgie glābēji par savu darbu atalgojumu nesaņem un arī aprīkojums un tā uzturēšana netiek finansēta no valsts budžeta.

Agrākajā Tukuma rajonā darbojas trīs Brīprātīgo ugunsdzēsēju biedrības.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt