Panorāma

Panorāma

Panorāma

Specvienību sacensības

Puisēna slepkavam 12 gadu cietumā

Par zīdaiņa nogalināšanu Ventspilī piespriež 12 gadu un deviņu mēnešu cietumsodu

Par zīdaiņa piekaušanu līdz nāvei Ventspils tiesa apsūdzētajam vīrietim Andrejam Belinskim pirmdien, 12.septembrī, piesprieda 12 gadu un deviņu mēnešu cietumsodu.

Tikmēr lietas izmeklēšana atklāj baisas nianses, piemēram, pieskatītājs zēnu ne tikai sitis, bet arī sakodis. Savukārt ģimenes ārstes rīcība –  ziņošana par daudzajiem zilumiem laikus – bērnu, iespējams, būtu glābusi.

Mazuļa mamma pēc tiesas atzina, ka sods ir pārāk mazs. Taču, nespējot izturēt psiholoģisko spiedienu, viņa spriedumu nepārsūdzēs. Savukārt prokurore sacīja, ka vēl iepazīsies ar tiesas sagatavoto pilnu spriedumu un tad lems, vai lēmumu pārsūdzēt.

Visu tiesas sprieduma laiku Andrejs Belinskis slēpa seju aiz papīra lapas. Andrejs ir Salvija mammas pusbrālis un pieskatīja puisēnu, mammai atgriežoties darbā. Tad arī uz puisīša sejas un ķermeņa sāka parādīties zilumi. Visticamāk, zēnu viņš sita aiz dusmām.  

Pats apsūdzētais, kurš vairījās no televīzijas kamerām, līdz pēdējam savu vainu neatzina. Prokurorei gan bija radies iespaids, ka viņš tā dara, jo baidās no tā, kas ar viņu notiks ieslodzījumā.

“Es līdz pēdējam cerēju, ka atzīsies, bet bailes, viņam ir bailes, kas notiks pēc tam, ar viņu pašu,” sacīja prokurore Solvita Bože.

Vīrietis bija saukts pie atbildības “par sistēmisku un ilgstošu cietsirdīgu un vardarbīgu apiešanos ar gadu un trīs mēnešus vecu zīdaini, nodarot tam psihiskas un fiziskas ciešanas, kā arī par tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu puisēna nāvei”.

Saskaņā ar lēmumu par kriminālprocesa nodošanu tiesai, no 2015. gada 27. septembrim līdz 2015. gada 27. oktobrim apsūdzētais vīrietis, atrodoties kādā dzīvoklī Ventspilī, kur uzturējās kopā ar zīdaini, sistēmiski un ilgstoši nodarīja viņam psihiskas un fiziskas ciešanas.

Pērn 27. oktobrī, atrodoties minētajā dzīvoklī, vīrietis, dusmu vadīts, agresīvi vērsās pret zīdaini, pielietojot pret bērnu fizisku spēku – “veica tīšas vardarbīgas darbības, nodarot puisēnam smagus miesas bojājumus, kas bīstami dzīvībai -  galvas traumas ar asinsizplūdumiem zem smadzeņu apvalkiem”.

Puisēna ģimenes ārste viņu apskatīja dienu pirms nāves. Par zilumiem nav paziņojusi Bāriņtiesai, jo bijuši daudz pacientu un maz laika. Daktere Maruta Dreimane savu vainu pilnībā atzīst, tāpēc ierosinātais process izbeigts, ārste no kriminālatbildības atbrīvota nosacīti ar pārbaudes laiku uz 6 mēnešiem.

Salvijs nomira Rīgas ārstu rokās, kuri pēc šī gadījuma cēla trauksmi un aicināja ikvienu cilvēku nepalikt vienaldzīgu pret bērnu raudāšanu, arī ja tā dzirdama svešā dzīvoklī, Jo tieši pieaugušo vienaldzība nereti ir bērna dzīvības cenā.

Izbeigta lieta arī pret puisēna mammu par neziņošanu.

Salvijs piedzima trūcīgā ģimenē. Slikto sadzīves apstākļu dēļ abas viņa māsas un brālis no ģimenes bija izņemti. Sociālais dienests ģimeni pieskatīja, mamma solīja laboties un par dēlu rūpējās.

Salvija mamma spriedumu noklausījās tiesas zālē, bet no intervijas atsakās. Viņa sodu slepkavam sauc par maigu, bet nepārsūdzēs, jo psiholoģiski ir ļoti smagi. Notikušais izšķīris viņu ar Salvija tēvu. Viņa pametusi Ventspili un dzīvo Rīgā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt