Dienas ziņas

Brīdina par zilo graudiņu bīstamību

Dienas ziņas

Apes novada seniori attīsta savas biznesa idejas

Egila tēvs: «Bērnu es augšā nepiecelšu ar šo spriedumu»

Par vienaudža noslepkavošanu Liepājā diviem pusaudžiem ilgi cietumsodi

Par vienaudža Egila Kuļikauska noslepkavošanu un pēcāk sadedzināšanu Liepājas tiesa pirmdien, 17.jūlijā, diviem puišiem piesprieda 11 un 10,5 gadu ilgu cietumsodu un probācijas uzraudzību. Mirušā puiša ģimene atzina, ka šis sods ir apmierinošs.

Noziegums bija pastrādāts pērn Liepājā, kad divi pusaudži nogalināja un sadedzināja 16 gadus veco Kuļikausku. Iespējamie vainīgie bija aizturēti jau dažas dienas pēc jaunieša līķa atrašanas.

Prokurore Inta Radkeviča norāda, ka nepilngadīgajiem par vairākiem noziedzīgiem nodarījumiem galējais sods var būt brīvības atņemšana līdz 12 gadiem un sešiem mēnešiem.

Kā informē prokurore, lietas izskatīšanā vainu mīkstinošais apstāklis ir bijis tas, ka viens jaunietis atzinis savu vainu. Taču kā atbildību pastiprinošs – pusaudži nozieguma izdarīšanas laikā bija atradušies stiprā alkohola reibumā, ko arī paši apstiprinājuši. 

Tā kā vainīgajiem tika piespriesta gan brīvības atņemšana, gan probācijas uzraudzība, tad Egila vecāki atzina, ka šāds soda mērs ir apmierinošs.

“Ar to, ka viņi sēž, un ar to, ka viņi ir sodīti, es savu bērnu augšā vairāk nedabūšu. Tomēr sava veida sirdsmiers tas ir,” saka nogalinātā jaunieša tēvs Raivo Kuļikausks.

Viņam pievienojas nogalinātā puiša ģimenes advokāte Linda Elsberģe. “Es uzskatu, ka noziegums bija nežēlīgs un cinisks. Jaunieši to [sodu] ir pelnījuši pilnā mērā,” norāda Elsberģe.

Liepājas tiesā ir arī nolemts no vainīgajiem jauniešiem piedzīt morālo un materiālo kompensāciju nepilnu 70 000 eiro apmērā, ko izmaksāt Egila vecākiem.

Nogalinātā puiša ģimenes advokāte Linda Elsberģe informē, ka viņi tiesas lēmumu nepārsūdzēs. Kā atzina viens no notiesāto aizstāvjiem Edgars Golts – arī viņš to netaisās darīt.

“Bijām gaidījuši šādu rezultātu, un spriedums ir taisnīgs attiecībā pret nodarīto,” sacīja Golts.  “Pašu zēnu zemais pašnovērtējums noveda pie tā, ka arī cita cilvēka dzīvei nav nekāda vērtība,” viņš secināja par saviem klientiem.

Pirmdien nogalinātā jaunieša lietā tika nolasīts saīsinātais tiesas spriedums. 10 dienu laikā abām iesaistītajām pusēm ir iespēja pieteikties uz pilno spriedumu, kā laikā arī varēs pārsūdzēt tiesas lēmumu, ja būs tāda nepieciešamība.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti