Par trīs cilvēku slepkavības mēģinājumu tiesa piemēro vairāk nekā 15 gadu cietumsodu

Zemgales rajona tiesa kādam vīrietim par mēģinājumu noslepkavot trīs personas ar šaujamieroci piemērojusi vairāk nekā 15 gadu cietumsodu, informēja prokuratūrā.

Kā izriet no tiesas sprieduma, 2021. gada 16. martā apsūdzētais pēc savstarpēja konflikta ar trīs personām pie kāda daudzdzīvokļu nama Ogres novada Rembatē un pēc tam, kad cietušie jau bija devušies uz savu dzīvokli, būdams alkohola ietekmē, dusmu, agresivitātes un atriebības motīvu vadīts, aizgāja uz savu dzīvesvietu, kur atslēdza seifu, paņēma no tā uz sava vārda reģistrētu šaujamieroci un devās atpakaļ uz konflikta vietu.

Atrodoties pie minētā daudzdzīvokļu nama un zinot, ka dzīvoklī, kas atrodas pirmajā stāvā, uzturas cietušie, apsūdzētais no neliela attāluma izdarīja divus mērķtiecīgus šāvienus pa dzīvokļa virtuves logu un devās virzienā uz kāpņu telpu, kurā atrodas minētais dzīvoklis.

Redzot, ka no kāpņu telpas nāk ārā cietušās personas, apsūdzētais izdarīja viņu virzienā vairākus mērķtiecīgus šāvienus, vienam cietušajam trāpot plecā, otram vēderā, savukārt trešajai cietušajai – galvā. 

Kopumā notikuma vietā apsūdzētais izdarīja astoņus šāvienus ar šaujamieroci, apzinoties, ka rada draudus ne tikai cietušo dzīvībai, kuru nāves iestāšanos vēlējās un veica darbības, lai to panāktu, bet arī citu personu dzīvībām, jo šāvieni tika izdarīti pa dzīvokļa logu, kurā atradās arī cita persona, kā arī šāvieni tika izdarīti daudzdzīvokļu māju pagalmā un pa daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpas ieeju, tas ir, vairāku personu dzīvībai bīstamā veidā. Pēc šāvienu izdarīšanas apsūdzētais devās uz savu dzīvesvietu.

Visiem cietušajiem tika sniegta medicīniskā palīdzība, tādēļ neviens no viņiem nenomira.

Prokurore lūdza tiesu par minēto noziegumu apsūdzētajam piemērot brīvības atņemšanas sodu uz 18 gadiem bez mantas konfiskācijas un probācijas uzraudzību uz trīs gadiem. Tiesa apsūdzēto atzina par vainīgu minētā nozieguma izdarīšanā un piesprieda brīvības atņemšanas sodu uz 15 gadiem un sešiem mēnešiem bez mantas konfiskācijas un probācijas uzraudzību uz diviem gadiem.

Apsūdzētais, cietušais, aizstāvis vai pārstāvis desmit dienu laikā no saīsinātā sprieduma pasludināšanas dienas var rakstveidā iesniegt tiesai lūgumu par pilna sprieduma sagatavošanu. Ja šāds lūgums tiek iesniegts, tiesa sagatavo pilnu spriedumu, kuru var pārsūdzēt desmit dienu laikā no tā pieejamības dienas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti