Par projektu «Būris»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ikvienam ir tiesības uz savu viedokli. Taču mums ir būtiski, lai tas būtu faktos balstīts! Ar šādu moto LTV piedāvā jaunu un apjomīgu digitālā satura projektu “Būris”, kurā aicinām atklāti diskutēt un cieņpilni ieklausīties jautājumos, kas nereti šķeļ sabiedrību un raisa neizpratni – ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs.

Īpašs fokuss šajā projektā būs uz Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, jo dalība šajā blokā vieno valstis kopējiem mērķiem un vērtībām. Cilvēktiesības, tiesiskums, vienlīdzība, personas un pārvietošanās brīvība – lietas, kas šķiet pašsaprotamas, bet vai allaž tās tiek ievērotas un īstenotas? Mūsu, kā ES pilsoņu tiesības nosaka Lisabonas līgums un ES Pamattiesību harta. Bet mūsu interešu pārstāvētājs ir Eiropas Parlaments (EP) – 705 deputāti no kuriem 8 ir Latvijas pārstāvji. Kāda ir EP loma un ietekme? Vai lemjot par strīdīgiem jautājumiem pašu mājās, Briseles vārds reizēm nešķiet piesaukts nevietā? Ko EP var rosināt un ietekmēt, un ko EP nevar izlemt un uzlikt par pienākumu dalībvalstīm? Arī to skaidrosim projektā “Būris”.

Vai planētas glābšanas vārdā esam gatavi samazināt gaļas patēriņu, pārsēsties uz elektroauto un nedzemdēt bērnus? Vai jāatjauno obligātais militārais dienests, jānosaka vienādi principi minimālās algas aprēķinam ES un vai neārstējami slimiem cilvēkiem jādod izvēles tiesības nomirt legalizējot eitanāziju? Šīs ir vien dažas no  “Būra” tēmām.

Skarba pieredze un emocionāli līdzcilvēku dzīvesstāsti, asas diskusijas ar citādi domājošiem, ekspertu viedokļi, Eiropas Parlamenta kompetence un citu ES dalībvalstu lēmumi.

To visu parādīsim un  apkoposim “Būrī” – vietā, kur saduras viedokļi un, iespējams, jūs mainīsiet arī savas domas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti