Par organizētu cigarešu kontrabandu apsūdz arī trīs bijušos policistus

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvalde Latgales tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtījusi kriminālprocesu pret deviņām personām par cigarešu kontrabandu lielā apmērā organizētā grupā. Trīs no tām ir bijušie Valsts policijas (VP) darbinieki, informē VID.

 

Kontrabandistu grupējumu izdevās apturēt 2013.gada jūnijā Latgalē kādai komercsabiedrībai piederošas teritorijas pārbaudē Varakļānos. Cigaretes Latvijā tika ievestas no Baltkrievijas caur Pāternieku muitas kontroles punktu. Kriminālprocesa ietvaros tika izņemti 6,9 miljoni cigarešu „Премьер”, tādējādi novēršot kaitējumu valsts budžetam aptuveni 722 400 tobrīd vēl latu apmērā. Piecas personas sākotnēji tika apcietinātas, bet vēl četrām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Veicot teritorijā esošo personu aizturēšanu, notikuma vietā esošie krāvēji un kontrabandas organizētāji mēģināja aizbēgt. Tika uzsākta pakaļdzīšanās, sešas personas un automašīnas DAF vadītājs tika aizturēti. Vienai personai izdevās aizbēgt.

Kriminālprocesa ietvaros tika veiktas 11 kratīšanas Rēzeknē, Varakļānos, Jaunaglonā, Viļānu un Daugavpils novadā aizturēto personu dzīvesvietās un komercdarbības telpās. Kratīšanu laikā tika izņemti pieci transportlīdzekļi, tajā skaitā viena piekabe, liels apjoms lietisko pierādījumu, tajā skaitā priekšmeti, kas varētu tikt izmantoti slēpņu izveidošanai kravas automašīnās.

Kriminālprocesa ietvaros tika aizturētas astoņas personas (trīs no tām - bijušie Valsts policijas darbinieki). Par aizdomās turētajiem atzītas deviņas personas, no kurām piecām sākotnēji tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, bet četrām  - ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi Šobrīd visām personām piemēroti dažādi ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Viena persona, kurai no notikuma vietas izdevās aizbēgt, tika izsludināta meklēšanā, taču pēc pusotra mēneša viņa pati pieteicās likumsargiem, jo saprata, ka atrodas aktīvā meklēšanā un tās personība ir noskaidrota.

Kriminālprocesā tika savākts pietiekams pierādījumu kopums un tas nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai Latgales tiesas apgabala prokuratūrai.                                                                             

Bet arī šī gada aizvadītie deviņi mēneši bijuši īpaši ražīgi Muitas kriminālpārvaldes darbiniekiem, kuri apturējuši vienu no līdz šim vērienīgākajām cigarešu kontrabandas shēmām.

Sadarbojoties ar Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldi, atklāta Latvijas un ārvalstu pilsoņu organizētu grupu, kura, izmantojot jūras transportu, no Sanktpēterburgas uz Rīgas ostu bija iecerējusi nogādāt kopumā trīs konteinerus ar Polijā ražotām cigaretēm. Tiesa, Latvijā nonācis tikai viens konteineris ar 11,5 miljoniem cigarešu, kurš vēlāk tika pārvests uz Roju, kur to bija iecerēts novietot kāda uzņēmuma noliktavā. Tur to pārtvēra likumsargi. Aizturēta ne tikai kontrabandas krava, bet arī shēmas organizatori un izpildītāji. Šobrīd apcietinājums piemērots diviem cilvēkiem - Krievijas un Ungārinas pilsoņiem, bet vēl pieciem cilvēkiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Daļa aizturēto par noziegumu pastrādāšanu tiek meklēta arī citās valstīs. Kādi noziegumi pastrādāti citur - netiek atklāts.

„Tie ir pat  smagāki noziedzīgie nodarījumi nekā šis minētais gadījums ar cigaretēm. Tie ir smagi un sevišķi smagi noziedzīgie nodarījumi un aizdomās turētās personas ir daļa no tām, kuras mēs esam aizturējuši. - Tur varētu būt runa par personu izdošanu? - Tur saskaņojot varētu būt runa par izdošanu - kuras personas ir izdodamas un kurās valstīs tās ir tiesājamas,” stāsta VID ģenerāldirektores vietnieks Kaspars Čerņeckis.

Pēc VID aplēsēm, gadījumā, ja cigaretes nonāktu Latvijas tirgū, valstij tiktu nodarīts zaudējums 1,7 miljonu eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt