Par mātes un meitas sabraukšanu Čaka ielā trolejbusa vadītājai lūdz 5 gadu cietumsodu

Krimināllietā par avārijas izraisīšanu Čaka ielā, kur trolejbuss sabrauca māti un meitu, prokurors tiesai lūdza sodīt trolejbusa vadītāju ar piecu gadu brīvības atņemšanu, informēja prokuratūra.

Piektdien, 9. decembrī, Rīgas Autotransporta prokuratūras prokurors, uzstājoties tiesas debatēs, krimināllietā, kurā apsūdzēta trolejbusa vadītāja par avārijas izraisīšanu Čaka ielā,  lūdzis piemērot apsūdzētajai piecu gadu brīvības atņemšanu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas  tiesības  uz  pieciem  gadiem.

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa šajā krimināllietā līdz 2016.  gada  20.  decembrim  izsludinājusi  pārtraukumu.

Prokuratūrā informēja, ka saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētā, vadot transportlīdzekli, tam tuvojoties regulējamai gājēju pārejai, nepievērsa pietiekamu uzmanību apkārtnei, brauca ar ātrumu, kas negarantēja kustības drošību konkrētā situācijā, savlaicīgi neieraudzīja, ka viņas braukšanas virzienā luksoforā deg sarkanais signāls un neapturēja trolejbusu pirms luksofora, bet turpināja kustību uz priekšu, kur nedeva ceļu divām gājējām.

Rezultātā abas gājējas tika notriektas uz gājēju pārejas. No gūtajām traumām abas gājējas mira.

Apsūdzētā persona pie kriminālatbildības saukta par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi. Saskaņā ar Krimināllikumu, sods par šādu pārkāpumu ir brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem.

 Traģēdija notika pagājušā gadā 26.maijā pēc astoņiem rītā Čaka ielā uz gājēju pārejas. No gūtajiem ievainojumiem nomira piecus gadus veca meitenīte, viņas māte sākotnēji tika nodota mediķu aprūpē, taču vēlāk no gūtajām traumām arī mira.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti