Panorāma

Antonovs: shēmoju, bet bankas neputināju

Panorāma

Vai un kad eirozonai pievienosies Polija?

IeVP priekšnieces amatam virza Ilonu Spuri

Par Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadītāju virza Ilonu Spuri

Jau otrdien valdība iecerējusi lemt par jauno Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšnieci. Tieslietu ministrija cer, ka šajā amatā nonāks Ieslodzījuma vietu pārvaldes ilggadējā darbiniece, Resocializācijas dienesta pašreizējā priekšniece Ilona Spure.

Šogad martā spēkā stājušās Krimināllikuma reformas mērķis bija dot lielākas iespējas noziedzniekus ne tikai sodīt, bet arī pāraudzināt, lai, iznākot brīvībā, viņi pie nelegālā aroda neatgrieztos. Tādēļ arī nepieciešama jaunu cietumu celtniecība, jo tādos resocializāciju iespējams veikt daudz veiksmīgāk.

Un tas ir viens no iemesliem, kādēļ par jauno Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieci tiek virzīta Ilona Spure – psiholoģe un pedagoģe ar 20 gadu darba stāžu ieslodzījuma vietu sistēmā. Šajā laikā viņa uzkalpojusies no ierindnieces līdz pulkvedes pakāpei, piedalījusies daudzos starptautiskos projektos un stāvējusi pie Valsts probācijas dienesta šūpuļa.

„Atšķirībā no varbūt dažiem citiem departamentiem, kas ir IeVP, šis savu darbu ir darījis ļoti uzcītīgi un atbildīgi pie pašreizējiem apstākļiem. Un šajā gadījumā, mēs pavērtu Spures kundzei iespēju turpināt uzsāktos darbus,” skaidro tieslietu ministrs Jānis Bordāns (VL-TB/LNNK).

Tieslietu ministrs uzsvēra, ka Spure jau ilgstoši strādājusi sistēmā, tādēļ viņai nebūs nepieciešams daudz laika, lai apgūtu darba īpatnības. Turklāt viņai netrūkstot arī atbalstītāju, kas varētu veidot viņas komandu.

„Pirmkārt, prioritāte ir darbs ar ieslodzītajiem to audzināšanas jautājumos, attieksme pret ieslodzītajiem un rūpes par... Jūs jau ziniet visas tās diemžēl diezgan lielās problēmas, kas ir bijušas gan ar pašnāvībām, gan ar iekšējo attieksmi. Un otra prioritāte ir personālvadības politika, kas ļoti kardināli būtu jāmaina šajā iestādē,” norādīja Bordāns.

Iepriekšējais IeVP priekšnieks Visvaldis Puķīte amatu zaudēja nesen, kad Bordāns viņu atstādināja pēc disciplinārlietas izmeklēšanas. Puķītem tiek pārmesta virkne neizdarību, piemēram, cietumu rīkoto iepirkumu nepietiekama kontrole un grāmatvedības pārkāpumi.

Topošā iestādes priekšniece sola, ka pirmais darbs būs pārvaldes funkcionālais audits. Savukārt personāla ziņā lielāka uzmanība būs jāpievērš tieši tiem cilvēkiem, kuri ikdienā strādā ar ieslodzītajiem.

„Viens ir skaidrs – sistēma nevar palikt tāda, kāda tā ir šodien. Sabiedrība no mums prasa vairāk,” norādīja Spure.

„Tā nevar būt tikai cilvēku noliktava, tai ir jābūt institūcijai, kura atgriež sabiedrībai vismaz labāku vai tādu pašu kā viņš ir ienācis, bet ne sliktāku, kā viņš ir ienācis cietumā. Otrkārt, protams, arī sadarbībai ar masu medijiem ir jābūt savādākā līmenī, jo sabiedrība ir pelnījusi saprast, izprast lietas, un mēs savādāk sabiedrības domu nevaram veidot un mainīt, ja mēs nerunājam ar sabiedrību,” skaidroja potenciālā IeVP direktore.

Lēmumprojekts par viņas apstiprināšanu amatā iekļauts jau nākamās otrdienas valdības sēdes darba kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti