Par energoefektīvākajām ēkām šogad atzīst namus Valkā, Rīgā un Ventspilī

Konkursā "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022", kuru divpadsmito gadu organizē Ekonomikas ministrija (EM) sadarbībā ar Latvijas Būvinženieru savienību un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), godināti laureāti – nami Rīgā, Valkā un Ventspilī, informēja EM.

Konkurss "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022" izsludināts šā gada aprīlī. Šogad konkursā kopumā saņemti 16 projektu pieteikumi; konkursa otrajā kārtā tika vērtētas 14 ēkas astoņās Latvijas pilsētās.

Nominācijā "Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka":

  • 1. vieta – daudzdzīvokļu ēka Valkā, Rīgas ielā 6A;

1. vieta kategorijā "Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka" - daudzdzīvokļu ēka Valkā, Rīgas ielā 6A

  • 2. vieta – daudzdzīvokļu ēka Valdemārpilī, Lielā ielā 19;

2. vieta kategorijā "Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka" - daudzdzīvokļu ēka Valdemārpilī, Lielā ielā 19

  • 3. vieta – daudzdzīvokļu ēka Liepājā, Klaipēdas ielā 124; daudzdzīvokļu ēka Valkā, Rīgas ielā 6B.

Dalīta 3. vieta kategorijā "Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka" - daudzdzīvokļu ēka Valkā, Rīgas ielā 6B

 

Dalīta 3. vieta kategorijā "Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka" - daudzdzīvokļu ēka Liepājā, Klaipēdas ielā 124

Nominācijā "Energoefektīvākā publiskā ēka":

  • 1. vieta – Zinātnes un Inovāciju centrs "Vizium", Ventspilī, Rūpniecības ielā 2;

1. vieta kategorijā "Energoefektīvākā publiskā ēka" - Zinātnes un Inovāciju centrs VIZIUM, Ventspilī, Rūpniecības ielā 2

  • 2. vieta – Latvijas Okupācijas muzejs, Rīgā, Latviešu strēlnieku laukumā 1.

2. vieta kategorijā "Energoefektīvākā publiskā ēka" - Latvijas Okupācijas muzejs, Rīgā, Latviešu strēlnieku laukumā 1

Nominācijā "Energoefektīvākā vienģimenes ēka 2022":

  • 1. vieta – ēka Rīgā, Sīpeles ielā 1a. 

1. vieta kategorijā "Energoefektīvākā vienģimenes ēka 2022"

EM Simpātiju balvu par ieguldījumu kvalitatīvas daudzdzīvokļu ēku būvuzraudzības nodrošināšanā saņēma būvuzraugs Jānis Cunskis. Tāpat EM Simpātiju balvu saņēma Raido Blumbergs no SIA "Ventspils pašvaldības iestādes "Komunālā pārvalde"" par kvalitatīvi vadītiem ēku būvniecības projektiem, kā arī Talsu uzņēmums SIA "ADAX 2" par ieguldījumu ēku energoefektivitātes popularizēšanā un projektu īstenošanā.

Savukārt EM Atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu energoefektivitātes idejas popularizēšanā saņēma ilggadējā Latvijas Būvinženieru savienības žurnāla "Būvinženieris" galvenā redaktore un konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā" žūrijas vadītāja Mārīte Šperberga. Tāpat ministrijas Atzinības rakstu par ieguldījumu ēku energoefektivitātes projektu īstenošanā saņēma būvuzraugs Jānis Cunskis, kas ir piedalījies 22 ēku atjaunošanā Valmierā un 12 ēku atjaunošanā Valkā.

Žūrijas atzinību šogad saņēma Valentīna Tatarenko par daudzdzīvokļu ēkas Jelgavā, Māras ielā 5, atjaunošanas projekta vadību, kas ir izcils piemērs ilgtspējīgai domāšanai un ir sekmējusi ne tikai resursu taupīšanu, bet arī radījusi ērtu un sakoptu vidi.

Interneta balsojumā visvairāk balsu – 1141 balsi – un līdz ar to konkursa Simpātijas balvu saņēma atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Valkā, Rīgas ielā 6A.

EM atzīmēja, ka konkurss tiek organizēts ar mērķi veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Konkursa nolikums šogad sagatavots sadarbībā ar EM informatīvās kampaņas "Dzīvo siltāk" sadarbības partneriem – Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Latvijas Būvinženieru savienību, VARAM, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Rīgas Tehnisko universitāti, Būvniecības valsts kontroles biroju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Rīgas Stradiņa universitāti, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Minerālvates ražotāju asociāciju un Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti