Dienas ziņas

Latgalē diskutē par teritoriālo reformu

Dienas ziņas

Pašvaldības avīzē turpmāk tikai objektīva informācija?

Cēsu mūzikas vidusskolas ēka – bīstama

Par bīstamu ēku atzītās Cēsu mūzikas skolas vadība sūdzas par sadarbību ar VNĪ

Pēc Būvniecības valsts kontroles biroja veiktajām pārbaudēm viena no Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas ēkām atzīta par bīstamu. Skolas vadība norāda, ka ar ēkas īpašnieku “Valsts nekustamajiem īpašumiem” (VNĪ) sadarbība nesokas.

Skolas pagrabā laika zobs skāris metāla sijas, kas mitruma ietekmē sarūsējušas. Tomēr atbildība par ēkas uzturēšanu būtu jāuzņemas nevis Cēsu novada pašvaldībai, kā to sākotnēji norādījis Būvniecības valsts kontroles birojs, bet gan ēkas patiesajiem īpašniekiem – ''Valsts nekustamajiem īpašumiem''.

Ēka, kurā šobrīd mācības notiek Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas jaunāko klašu audzēkņiem, celta pirms vairāk nekā 100 gadiem. Tās pagrabā daudzus gadus atrodas apkures sistēmas. “Lūk, sarūsējusi dubultā T-veida sija, apakšējais plaukts korodējis un var nenoturēt velvi,” stāsta mūzikas skolas direktors Vigo Račevskis

Pēc Būvniecības valsts kontroles biroja veiktās pārbaudes un atzinuma divas mācību telpas un gaitenis virs pagraba ir slēgti. Viņaprāt, atbildība par konstatētajām problēmām jāuzņemas ēkas īpašniekiem – ''Valsts nekustamajiem īpašumiem''. Taču līdzšinējā pieredze liecina, ka sadarbība ar šo valsts uzņēmumu visai labi nesokas.

“Saimniecības daļas vadītāja jau 20 gadus cenšas stāstīs, ka mums vajag palīdzību, bet viņi nē... Viņi ir īpašnieki, viņi nejūtas kā saimnieki,” saka direktors.

Šajā situācijā bezspēcīga ir arī Cēsu novada pašvaldība, jo savukārt mūzikas vidusskola atrodas Kultūras ministrijas paspārnē.

“Ēkas īpašnieks ir ''Valsts nekustamie īpašumi'', kontroli ir veicis Būvniecības valsts kontroles birojs, tad viņi savā starpā risina jautājumu par ēkas tālāko likteni un par ēkas tehniskajiem uzlabojumiem,” skaidro Cēsu novada būvinspektors Uģis Dančauskis.

Vai sarūsējušās metāla sijas tiešām var apdraudēt ēkas nesošo konstrukciju nestspēju, to varot noteikt, veicot tikai padziļinātu ekspertīzi. Taču šobrīd veiktie piesardzības pasākumi noteikti par ļaunu nenāks.  

Jau ziņots, ka septiņas publiskās ēkas Latvijā ir bīstamā stāvoklī, tā savā digitālajā apsekoto objektu kartē ir norādījis Būvniecības valsts kontroles birojs. Neviena ēka gan nav jāslēdz pilnībā, taču to daļas birojs ir aizliedzis ekspluatēt, un iestādes, kas izmanto ēkas, skaidro, ka ēkas daļas jau neizmanto vai jau aptur ekspluatāciju. Viena no tām ēkām ir Cēsu skola.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti