Par bezpilota lidaparāta palaišanu virs Aizsardzības ministrijas aiztur Krievijas pilsoni

Militārā policija aizturējusi kādu Krievijas pilsoni par bezpilota lidaparāta palaišanu virs Aizsardzības ministrijas (AM), liecina ministrijas informācija.

AM pārstāvis par Krievijas pilsoņa aizturēšanu saistībā ar drona palaišanu virs ministrijas ēkasZane Mače
  Militārās policijas darbinieki, kas apsargā AM, pagājušajā trešdienā, 19. jūlijā, vakarā ap plkst. 22.20 Kr. Valdemāra ielā pie AM ēkas aizturējuši kādu 1993. gadā dzimušu Krievijas pilsoni, kuram ir uzturēšanās atļauja Latvijā, informē Valsts policijā.

  AM pārstāve Sandra Brāle LSM.lv norādīja, ka vīrietis aizturēts saistībā ar bezpilota lidaparāta palaišanu – drons "lidojis tieši virs Aizsardzības ministrijas" ēkas. Bezpilota lidaparāta operators pēc aizturēšanas nodots Valsts policijai.

  Policijā LSM.lv norādīja, ka vīrietis nogādāts Rīgas reģiona Brasas iecirknī.

  Tur viņš paskaidrojumā rakstījis, ka filmējis Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un Vecrīgas daļu. Viņš policijai apgalvojis, ka neesot zinājis, ka tur atrodas AM, kā arī to, ka tur filmēt ir aizliegts.

  Pēc paskaidrojumu sniegšanas vīrietis palaists mājās.

  Par šo gadījumu ir uzsākta resoriskā pārbaude. Vēl nav precizēts administratīvā pārkāpuma pants, kas tiks piemērots konkrētajai personai, informē policijā.

  AM norāda, ka saistībā ar gaisa telpas pārkāpumiem un soda naudas apmēru šajā gadījumā lems Civilās aviācijas aģentūra. Likumā paredzētais soda apmērs fiziskai personai ir no 150 līdz 700 eiro, bet juridiskai – no 700 līdz 3000 eiro.

  Ministrija atgādina, ka valdība šā gada 4.jūlijā atbalstīja noteikumu grozījumus, kas aizliedz bezpilota lidaparātiem pārvietoties AM ēkas tuvumā. Ministrijas ēkai bezpilota lidaparātiem aizliegts pielidot tuvāk par 50 metriem.

  Savukārt likums "Par aviāciju" paredz, ka bezpilota gaisa kuģa lidojumus veic ne tuvāk par 500 metriem no militārās infrastruktūras objektiem, kuri tiek izmantoti Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vajadzībām, izņemot gadījumu, kad lidojums ir saskaņots ar NBS.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti