Dienas ziņas

Talsu PII «SPRĪDĪTIS» uzliesmojusi salmoneloze

Dienas ziņas

Valmierā atklāj rekonstruēto tehnikumu

Pansionātu «»Derpele«» pārvietos uz Mežotni

Pansionātu «Derpele» no atjaunotas muižas ēkas grib pārvietot uz likvidētas skolas telpām

Bauskas novadā sākta pansionāta ''Derpele'' reorganizācija. Iecerēts tā iemītniekus, kuri pašlaik atrodas Bauskas slimnīcas ēkā, Derpeles muižā un Īslīces pagastā, pārcelt uz likvidējamo Mežotnes internātvidusskolu. 

Pansionātā veiktajā aptaujā šādu ieceri neatbalsta gandrīz neviens klients, jo Mežotne atrodas tālu no pilsētas un labiem autoceļiem. Turklāt Derpeles muižas ēkā tikai nesen pabeigts Eiropas fondu finansēts remonts.

Klasicisma stilā 19. gadsimtā būvētā Derpeles muižas ēka  atrodas tikai dažus kilometrus no Bauskas un jau gandrīz astoņdesmit gadus ir  veco ļaužu mītne. Šonedēļ pansionāta rimto ikdienu satricinājusi vēsts, ka iemītniekiem būšot jāpārceļas uz Mežotni.

"Pilsētā mēs varam pie mediķiem aiziet, viss uz vietas, bet kas tos 15 kilometrus vadās? Tas ir viens. Otrs, mums vajag, teiksim, cukuru, kafiju - mēs aizejam te pa lēto nopērkam, tur jau mums vajadzēs par dārgu naudu pirkt," teica pansionāta iemītnieks Voldemārs Volodins.

Daudzi agrāk dzīvojuši Bauskā, un naskākie arī šodien aizstaigājot ne vien līdz lielveikaliem, bet arī uz bezmaksas pasākumiem. Gadiem dzīvojot, pierasts arī pie skaistās apkārtnes, kur zināma katra taciņa.

"Es izbraucu... aizbraucu skaistā laikā uz dīķi zivtiņas pamakšķerēt svaigā gaisā, tur nav zināms, kas tur būs," satraucies ir Genādijs Kuzņecovs, pansionāta iemītnieks ar kustību traucējumiem.

Pašlaik pansionāts atrodas trīs dažādās vietās, un  viens no reformas ieguvumiem būšot tas, ka Mežotnē visi varēšot dzīvot zem viena jumta. Veiktā aptauja gan liecinot, ka tikai dažiem no  iemītniekiem pret pārcelšanos neesot iebildumu.

"Kurš uzņemsies morālo atbildību, ja ar kādu kaut kas notiks, jo pašlaik mediķu palīdzība ir vajadzīga  varbūt vairāk nekā parasti, un...es nevaru pateikt, cik tas ir nopietni, bet ir tādi, kuri piedraud, ja tas ir pareizais vārds, arī ar letālu iznākumu," atzīst pansionāta ''Derpele'' direktore Inta Savicka.

Pansionātu pārcelt vajagot arī tāpēc, ka ne Derpelē, ne Īslīcē nav lifta, kas ir obligāta prasība. Turklāt, likvidējot Mežotnes internātskolu, atbrīvosies lielas telpas, kurās pašvaldība ieguldījusi ne mazu finansējumu.Tiesa gan, lai tās pielāgotu pansionātam, atkal būtu nepieciešami ieguldījumi. Turklāt Derpelē tikai nesen pabeigti remontdarbi par Eiropas fondu līdzekļiem.

''Derpeles'' iemītnieki uzskata, ka šī reforma nepieciešama tikai tāpēc, ka muižu iekārojis kādreizējais pansionāta direktors.

Bauskas novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Aija Sprinķe gan to noraidīja, sakot: "Noteikti, ka nepiekrītu. Pirmoreiz dzirdu šādas ziņas."

Nepieciešamo būvdarbu apjomu un finanšu aprēķinu pansionāta pārcelšanai uz likvidējamās Mežotnes internātvidusskolas telpām līdz 2016. gada 22. janvārim veiks speciāli izveidota darba grupa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt