Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Valdībā pagarina karavīru dalību operācijā pret «Daesh»

Pagarina Latvijas dalību cīņā pret «Daīš»

Otrdien, 28. novembrī, valdība atbalstījusi lēmumprojektu, kas paredz pagarināt Latvijas karavīru dalību starptautiskajā misijā pret teroristisko organizāciju “Daīš” līdz pat 2020.gada februāra sākumam, kā arī palielināt iesaistīto militārpersonu skaitu.

Šobrīd misijas ietvaros Irākā atrodas seši Nacionālo bruņoto spēku instruktori, kuri sniedz palīdzību vietējo drošības spēku apmācībā.

Otrdien pieņemtais lēmums šo skaitu ļaušot palielināt līdz pat 20 militārpersonām. Tiešās kaujās pret teroristu grupējumu Latvijas karavīriem gan nav plānots piedalīties.

“Viņi apmācīs Irākas bruņotos spēkus. Mēs esam ar Dānijas bruņotajiem spēkiem kopā, un mums ir lielas priekšrocības,” teica aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (Zaļo un zemnieku savienība). “Mums ir lielākas zināšanas par Padomju Savienībā ražoto bruņojumu un iekārtām. Līdz ar to šie speciālisti var labāk apmācīt, jo Irākas bruņotajos spēkos ir daudz PSRS laikā ražoto ieroču, un mums ekspertīze ir daudz lielāka,” norādīja Bergmanis.

Galīgais lēmums par Latvijas karavīru misijas pagarināšanu jāpieņem Saeimai. Aizsardzības ministrijā gan uzsver, ka vajadzības gadījumā lēmums ļauj karavīrus atsaukt arī ātrāk.

Lūgumu palielināt instruktoru skaitu vietējo drošības spēku apmācībai izteikusi arī Afganistānas valdība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti