Pacientiem ar vēža recidīvu izveido «dzelteno koridoru» ātrākām pārbaudēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

No 2022. gada Latvijā izveidots "dzeltenais koridors" pacientiem ar ļaundabīgo audzēju recidīviem jeb slimības atkārtošanos pēc izveseļošanās vai izveseļošanās periodā, informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

ĪSUMĀ:

  • Pacientiem pēc vēža atgriešanās sniegs pakalpojumus paātrināti.
  • Vēža pacientiem ārpus kvotas nodrošinās dažādus izmeklējumus.
  • Krūts vēža pacientēm apmaksās krūšu implantus ar krūšu rekonstrukciju.

Jaunā kārtība paredz, ka "dzeltenā koridora" ietvaros ārstu konsultācijas, diagnostiskie izmeklējumi un citi valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi saistībā ar recidīvu tiek sniegti ārpus kopējās pacientu rindas desmit dienu laikā. Pakalpojumi paātrinātā kārtībā tiek sniegti ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu.

Tāpat no šī gada pacientiem ar ļaundabīgo audzēju diagnozēm tādi prioritāri pakalpojumi kā ultrasonogrāfija, endoskopija (t.sk. dienas stacionārā), magnētiskā rezonanse, rehabilitācija (t.sk. dienas stacionārā), dermatoveneroloģija, traumatoloģija, hematoloģija, ortopēdija, rokas un rekonstruktīvā mikroķirurģija un plastiskā ķirurģija dienas stacionārā tiks sniegti ārpus kopējās pacientu gaidīšanas rindas.

Ārstniecības iestādēm par šiem pakalpojumiem tiks maksāts virs "kvotas", tādējādi laiks līdz nepieciešamā pakalpojuma saņemšanai būtiski samazināsies, skaidroja ministrijā.

Tāpat no šī gada valsts apmaksās krūšu implantus sievietēm pēc ļaundabīga audzēja operācijas ar krūšu rekonstrukciju.

NVD vērsa uzmanību, ka šis pakalpojums ir pieejams gan tām sievietēm, kurām ir atklāts ļaundabīgs audzējs, gan pacientēm, kurām ārstēšana jau noslēgusies un ir veicama implantu ievietošana.

Šādas operācijas nodrošina divas slimnīcas Rīgā un divas reģionālās slimnīcas – Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, Liepājas reģionālā slimnīca un Daugavpils reģionālā slimnīca.

Par operācijas veikšanas iespējām jākonsultējas ar savu ārstējošo ārstu vai vēršoties kādā no iepriekš minētajām slimnīcām, skaidroja NVD.

KONTEKSTS:

2022. gada budžetā lielākais papildu finansējums 130 miljonu apmērā ticis veselības aprūpes uzlabojumu ieviešanai. Onkoloģijas plāns 2022.–2024. gadam izmaksās ap 380 miljoniem eiro; sola uz pacientu vērstu ārstēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti