Otro reizi par Eiropas cilvēku Latvijā atzīst Dombrovski

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Jau otro reizi par Eiropas cilvēku Latvijā 16 gadu laikā atzīts premjers Valdis Dombrovskis ("Vienotība"), vēsta Eiropas kustības Latvija.

Ikgadējās Eiropas cilvēka Latvijas aptaujas balsojumā valdības vadītājam konkurenci cīņā par apbalvojumu sagādāja Eiropas Savienības (ES) tiesas tiesnesis Egils Levits un eiroparlamentāriete Inese Vaidere.

Uzrunā klātesošajiem premjers akcentēja, ka īpašs gods šo titulu iegūt tieši šogad, jo 2013.gads ir nozīmīgākais Latvijas vēsturē pēc 2004.gada, kad Latvija iestājās ES. Jau pēc pāris nedēļām Latvija pievienosies eirozonai un tieši eiro ieviešana ir bijis viņa vadmotīvs darbam trīs valdību garumā un krīzes pārvarēšanas periodam, vēsta Eiropas kustība Latvijā. "Šajā laikā varam mācīties, ka ne eiro, ne eirozona kopumā nav glābiņš situācijai, ja paši neīstenojam saprātīgu politiku," sacīja premjers.

Savukārt politoloģe Vita Matīsa, sakot Dombrovskim apsveikuma runu, teica, ka tieši viedokļa noturība un ilgtermiņa skatījums ir visvairāk uzteicamās Dombrovska īpašības. Savukārt balsotāju vidū Dombrovskis ieguvis cieņu kā politiķis, ar kuru var lepoties gan Latvijas, gan Eiropas līmenī un kuram piemīt augsta atbildības sajūta un morālā stāja krīzes situācijās.

Taču atzinīgi vārdi tikuši arī Levitam un Vaiderei. Balsotāji atzinīgi izteikušies par Levita izstrādāto Satversmes preambulas projektu, veicinot patriotisku un eiropeisku domāšanu. Toties Vaidere saņēmusi daudz atzinīgu vārdu par savām aktivitātēm Eiropas Parlamentā.

Balsojumā cilvēki bija minējuši arī citus favorītus, kas pretendēja uz Eiropas cilvēka titula balvu. Viņu vidū bija režisors Alvis Hermanis, diriģents Māris Sirmais un citi sabiedribā pazīstami cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti