Panorāma

Madlienā iebilst pret bēgļiem

Panorāma

Streiko arī zinātnieki

Saeima apstiprina Nacionālo drošības koncepciju

Opozīcijas deputāti Nacionālās drošības koncepciju kritizē kā pārāk nekonkrētu

Saeima ceturtdien, 26.novembrī, apstiprināja valdībā sagatavoto Nacionālās drošības koncepciju, kurā iekļautas astoņas šobrīd aktuālākās apdraudējumu jomas. Kritizējot šo dokumentu, opozīcija uzsvēra, ka vairāk par teroristiem Latviju apdraud korupcija un negodīgas vēlēšanas.

Latvijas Nacionālās drošības koncepcija tapusi vēl pirms teroraktiem Parīzē, kas virknē valstu tagad liek pārvērtēt spēkā esošo likumdošanu gan attiecībā uz drošības dienestu darbību, gan sabiedrības saliedētību un radikalizācijas risku mazināšanu.

Latvijas nacionālās drošības stiprināšanā definētas astoņas apdraudējumu jomas, tostarp militārais apdraudējums, starptautiskā terorisma un kiberapdraudējums, informatīvās telpas un ekonomikas apdraudējums. “Šobrīd svarīgāk ir diskutēt nevis par vai pret, bet kā - kā aizsargāt un saliedēt sabiedrību,” saka Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (“Vienotība”).

Balsojumā pret koncepciju gan nebija neviens deputāts, taču kritiku tai veltīja daudzi, aizrādot, ka dokuments ir pārāk nekonkrēts. Saeimas deputāts Kārlis Krēsliņš (VL-TB/LNNK) norāda, ka  parasti Rietumu sabiedrībā esot stratēģijas, bet mums tikai īsā laikā tapusi koncepcija.

“Bēgļu krīze nerims, mēs varam runāt arī par trešo pasaules karu. Bet, kā mums rīkoties, par to te nav ne vārda,” kritizē Saeimas deputāts Jānis Ādamsons (“Saskaņa”). Tikmēr deputāts Mārtiņš Bondars (Latvijas Reģionu apvienība) pauž, ka drošību vairāk apdraud korupcija un negodīgas vēlēšanas, nevis teroristi.

Vēl gan nav skaidrs, vai arī paši deputāti būs gatavi strādāt jau pie konkrētām likumdošanas izmaiņām, lai, piemēram, Latvijā tiktu aizliegti islāma džihādistu teroristisko organizāciju simboli līdztekus fašistiskās Vācijas un PSRS simbolikai.

Tāpat Saeima ceturtdien konceptuāli atbalstīja izmaiņas vairākos likumos nacionālās drošības stiprināšanai. Grozījumi paredz pilnveidot valsts augstāko amatpersonu un institūciju rīcību valsts ārējā apdraudējuma gadījumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti