Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienesti: 2019.gads sācies traģiski

Operatīvie dienesti: 2019.gads Latvijā sācies traģiski

2019.gadu Rīgā, 11. novembra krastmalā, sagaidīja aptuveni 50 000 cilvēku, bet stiprā vēja dēļ tradicionālā uguņošana šoreiz izpalika Liepājā un Ventspilī. Operatīvie dienesti norāda – salīdzinot ar citām gadumijām, šogad svētku brīvdienās pieaudzis ugunsnelaimēs cietušo un bojāgājušo skaits. Tikmēr mediķu izsaukumu skaits un ceļu satiksmes negadījumos iesaistīto personu skaits svētku naktī pielīdzināms ikdienai.

Vecgada pievakarē un tieši pusnaktī dzīvību zaudēja divi cilvēki. Pagaidām neskaidros apstākļos – no aculieciniekiem izskan versijas gan par balkonā iešautu petardi, gan nenodzēstām svecītēm svētku eglītē – ugunsgrēka dūmos kādā namā Ulbrokas ielā Rīgā nosmacis 75 gadus vecs vīrietis. 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) glābēji, ierodoties notikuma vietā, konstatēja, ka ar atklātu liesmu dedzis dzīvoklis pilnā platībā. Astoņi cilvēki ēku bija pametuši saviem spēkiem, citus izcēla glābēji. "Kopumā ugunsdzēsēji un glābēji no ēkas izglāba 18 cilvēkus, no kuriem seši bija cietuši un tika nodoti mediķiem," klāstīja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša stāstīja: "Smagā stāvoklī divas sievietes, bez samaņas ir nogādātas slimnīcā. Un viens vīrietis arī ir nogādāts slimnīcā – vidēji smagā stāvoklī, pie samaņas, bet jau ar nopietnu situāciju pēc ugunsgrēka."

Notikuma apstākļus pašlaik skaidro policija.

Vēl Rīgā, Rēzeknē un Iecavā cilvēki cietuši no pirotehnikas. Pēc plaukstā uzsprāgušas petardes, mediķi kādai sievietei amputējuši daļu no pirksta. Slimnīcā nogādāts vēl kāds 33 gadus vecs vīrietis no Rīgas. Sprāgstot petardei, viņš guvis sejas apdegumus.

Deguši arī atkritumu konteineri vairākās vietās Rīgā. Otra traģēdija pirmdien, 31.decembrī, notikusi Vidzemes pusē.

"Vakar pulksten 15 uz autoceļa Cēsis-Vecpiebalga-Madona situācija bija tāda, ka vadītājs vadīja sniega motociklu pa pļavu, zaudēja vadību un apgāzās, un rezultātā gāja bojā," stāstīja Valsts policijas pārstāve Vineta Mistre.

Uz ceļiem gada pēdējā diennaktī aizturēti desmit iereibuši šoferi. Astoņi no viņiem bija dzēruši, divi – narkotisko vielu ietekmē. Šis skaitlis ir krietni mazāks, nekā citus gadus, piebilda Mistre. Šoferi kļūstot apzinīgāki.

Lai gan Vecgada vakarā un naktī uz 1.janvāri operatīvie dienesti bija gatavi lielākai noslodzei nekā ikdienā, kopumā Jaunais gads esot sagaidīts salīdzinoši mierīgi. Gan mediķi, gan policisti saņēmuši aptuveni tikpat daudz izsaukumu kā ikdienā.

Ceļu satiksmes negadījumos cietušo skaits svētkos nav bijis lielāks kā ikdienā. Valsts policija turpina reidus uz ceļiem. Pēdējo piecu dienu laikā aizturēti 37 dzērājšoferi un vēl pieci autovadītāji, kas sēdās pie stūres narkotiku reibumā.

Reidus ceļu policija sola turpināt arī trešdien, 2.janvārī.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti